שלח לחבר
דף הבית > חדשות משפטיות > כתב אישום – תעשייה של הסעת שוהים בלתי חוקיים ושוחד בסיוע חיילים

חדשות

כתב אישום – תעשייה של הסעת שוהים בלתי חוקיים ושוחד בסיוע חיילים
כתב אישום – תעשייה של הסעת שוהים בלתי חוקיים ושוחד בסיוע חיילים
16/02/2017, עו"ד חור אוריאל ניזרי

פרשייה חמורה שכללה מערך הסעות לשוהים בלתי חוקיים, נחשפה היום במסגרת כתב אישום חמור שהוגש לבית משפט השלום בכפר סבא - התיק בעניין החיילים המעורבים נמצא בבחינת הפרקליטות הצבאית

פרקליטות מחוז מרכז (פלילי) הגישה היום (ה), לבית משפט השלום בכפר סבא כתב אישום חמור נגד זייד חדיגה, בן 41 מקלנסווה, והנטש הנטש, בן 37 מטול כרם, בגין קשירת קשר לביצוע פשע, ניהול וארגון שירותי הסעה לישראל בצוותא, מתן שוחד בצוותא, סיוע לכניסה לישראל, החזקת והספקת סם מסוכן, שיבוש מהלכי משפט ועבירות נוספות.

לפי כתב האישום, אשר הוגש בידי עו"ד רועי רייס, החל מחודש ספטמבר 2016 קשר חדיגה עם הנטש ועם ארבעה חיילים ששירתו באחד המעברים בין איו"ש לישראל הפרוסים לאורך גדר הביטחון, קשר לתפעול עסק עברייני של שירותי הסעת והעברת פלסטינים ללא היתר כניסה לישראל ושהייה בה ("שב"חים"), מאיו"ש לישראל, דרך מעבר תאנים, בעלות של בין 300 ל-400 ש"ח  שגבו מכל שב"ח. כמו כן כעת מבקשים בפרקליטות את המשך מעצרם של הנאשמים עד לתום ההליכים המשפטיים כנגדם.

לקבלת עדכוני חדשות, פסיקה וחקיקה ישירות למייל, לחץ כאן

חדיגה, אשר ניהל והנהיג את העסק, דאג לנהג מזדמן וכלי רכב שיאספו ויסיעו את השב"חים מנקודת איסוף בתחומי איו"ש אל תוך תחומי ישראל, עמד בקשר טלפוני עם החיילים ועדכן אותם אודות סוג, תיאור, פרטי ומועד הגעת כלי הרכב אותו עליהם להעביר ללא כל בידוק. לעתים דאג חדיגה להכווין בעצמו, באמצעו רכבו, את הנהג והרכב המסיעים את השב"חים לנתיב המעבר הנכון בו מוצב החייל הרלוונטי. במקרה הצורך התריעו החיילים בפני חדיגה על נוכחות גורמי פיקוד בכיר או משטרה בסביבת המעבר, אשר לאורה יש לבטל או לדחות את העברת השב"חים שתוכננה. חדיגה העביר לחיילים שוחד של כ-100 עד 150 ₪ עבור כל שב"ח שהעבירו, וזאת בתשלום מרוכז מעת לעת. את הכנסות העסק נטל חדיגה לעצמו, בניכוי חלקם של הנטש והחיילים.

מכתב האישום עולה עוד, כי הנטש היווה איש קשר באיו"ש, ואליו פנו מרבית השב"חים שביקשו לעבור מאיו"ש לישראל. הנטש הסדיר מול הפונים את עלות קבלת השירות, תיאם, אירגן וריכז ההסעות לפי מועד ויעד ההעברה הרצויים, אסף והסיע את השב"חים בתוך תחומי איו"ש אל נקודת האיסוף וכן גבה את  התשלומים, אותם העביר לאחר מכן לחדיגה, בניכוי חלקו שעמד על בין 50 ל- 100 ₪ לכל שב"ח.

במסגרת קשר זה, החל מסוף חודש ספטמבר 2016 ועד ליום מעצרם, העבירו הנאשמים, יחד עם החיילים, במועדים רבים ובתדירות גבוהה שנעה בין מספר פעמים ביום למספר פעמים בשבוע, כלי רכב עמוסים בשב"חים, מאיו"ש לישראל, בעבור סכומי כסף שונים. לנאשמים ולחיילים לא הייתה כל היכרות עם השב"חים אותם העבירו ללא כל בידוק, רקעם המשפחתי, השקפתם האידיאולוגית-דתית, רקעם הביטחוני, השתייכותם הארגונית, כוונותיהם המלאות ביחס לכניסתם לישראל, וכיוצא באלה, לא גילו שמץ התעניינות או אכפתיות כלפי היבטים אלה, ולא פעלו בשום דרך לבררם. כך, בעבור בצע כסף, הפקירו את ביטחון המדינה, אזרחיה ותושביה.

לצד זאת, במספר הזדמנויות סיפק חדיגה לחלק מהחיילים סם מסוכן מסוג קנבוס, מריחואנה או חשיש, וזאת כחלק מתשלום השוחד ובמטרה לתחזק ולבסס את הקשר עם החיילים. בנוסף, במהלך מעצרם כששהו הנאשמים לבדם בניידת משטרתית שוחחו במטרה לשבש הליכי משפט.

במשרד המשפטים מבהירים היום, כי התיק בעניין החיילים המעורבים נמצא בבחינת הפרקליטות הצבאית. התיק נחקר בידי משטרת ישראל בשיתוף היחידה לחקירות פנים בצה"ל.

בנוסף אולי יעניין אותך
הרשמה לניוזלטר
באפשרותכם להירשם לניוזלטר תקדין ולהתעדכן באופן יומי בחדשות המשפטיות החמות ביותר, בתקצירי פסקי הדין החשובים ביותר שניתנו לאחרונה, בעידכוני החקיקה ובעוד מידע חשוב. כל שעליכם לעשות הוא להקליד את כתובת הדוא"ל שלכם ותקבלו את הניוזלטר לתיבת הדואר שלכם.
הרשם עכשיו
תקדין
/HashavimCmsFiles/images/banners/300x300-baner-commit.png
153 | S:150