שלח לחבר
דף הבית > חדשות משפטיות > שימוע לבכירים בעיריית אשדוד החשודים בקבלת שוחד מקבלנים ויזמי נדל"ן

חדשות

שימוע לבכירים בעיריית אשדוד החשודים בקבלת שוחד מקבלנים ויזמי נדל"ן
שימוע לבכירים בעיריית אשדוד החשודים בקבלת שוחד מקבלנים ויזמי נדל"ן
09/12/2015, עו"ד אורי ישראל פז

הפרקליטות הודיעה לממלא מקום ראש עיריית אשדוד עמרם כנפו וחברי מועצת העיר לשעבר שלמה אלבז ויצחק דרי כי היא שוקלת להעמידם לדין בעבירות של לקיחת שוחד, מרמה והפרת אמונים. דרי וכנפו חשודים בקבלת מאות אלפי שקלים מיזמים וקבלנים תמורת קידום עסקיהם בעיר ובוועדות התכנון והבניה

נמשך המאבק בשחיתות ברשויות המקומיות: במסגרת שורה של פרשיות של קבלת שוחד בסך מיליוני שקלים מקבלני ויזמי נדל"ן שפעלו בעיר אשדוד, הודיעה פרקליטות מחוז דרום (פלילי) לממלא מקום ראש עיריית אשדוד, עמרם כנפו, וחברי מועצת העיר לשעבר, שלמה אלבז ויצחק דרי, כי היא שוקלת להעמידם לדין, בכפוף לשימוע, בעבירות שונות – כל אחד לפי חלקו. בנוסף, נשלחו מכתבי שימוע לעשרה קבלנים ויזמים החשודים בעבירות של מתן שוחד וכן בעבירות נוספות. ההחלטה בעניין חברי המועצה התקבלה על דעתו של המשנה לפרקליט המדינה, עו"ד אלי אברבנאל.

 

לקבלת עדכוני חדשות, פסיקה וחקיקה ישירות למייל, לחץ כאן

 

פרשת השחיתות בעיריית אשדוד נחקרה על ידי משטרת ישראל להב 433-יאח"ה ויחידת יהלו"ם ברשות המיסים, בליווי פרקליטות מחוז דרום (פלילי).

על פי החשד, מ"מ ראש העיר אשדוד, עמרם כנפו, וחבר המועצה לשעבר, יצחק דרי, הקימו כל אחד עסק לייעוץ ליזמים בתחום הנדל"ן וקיבלו לכאורה מהיזמים ומהקבלנים שוחד בסך מאות אלפי שקלים בתמורה לקידום ענייניהם העסקיים בפרויקטים נדל"ניים בעיר אשדוד ובוועדות התכנון והבניה. חבר מועצה לשעבר נוסף, שלמה אלבז, חשוד אף הוא כי קיבל מתת מיזמים שונים.

יצחק דרי חשוד בקבלת שוחד בסכום כולל של כ-3.8 מיליון שקל. כנפו קיבל לידיו, על פי החשד, שוחד בסכום כולל של כ-320 אלף שקל וכן אופציה לרכישת מגרש. אלבז קיבל, על פי החשד, הלוואה וערבות להלוואה בהיקף של כ-150 אלף שקל וכן ביקש שוחד מהקבלנים בסך 100 אלף דולר.

השלושה חשודים בעבירות של לקיחת שוחד, מרמה והפרת אמונים, הפרת חובת גילוי בפני ועדת התכנון והלבנת הון.

בטרם יוחלט אם להגיש כתבי אישום, הוזמנו כאמור החשודים להשמיע את טענותיהם בהליך שימוע, ככל שיחפצו בכך, שיתקיים בפני עו"ד שלום שיפר, ראש צוות כלכלי בפרקליטות מחוז דרום (פלילי), בהנחייתו של פרקליט המחוז, עו"ד אלון אלטמן.

בנוסף אולי יעניין אותך
הרשמה לניוזלטר
באפשרותכם להירשם לניוזלטר תקדין ולהתעדכן באופן יומי בחדשות המשפטיות החמות ביותר, בתקצירי פסקי הדין החשובים ביותר שניתנו לאחרונה, בעידכוני החקיקה ובעוד מידע חשוב. כל שעליכם לעשות הוא להקליד את כתובת הדוא"ל שלכם ותקבלו את הניוזלטר לתיבת הדואר שלכם.
הרשם עכשיו
תקדין
/HashavimCmsFiles/images/banners/300x300-baner-commit.png
153 | S:150