שלח לחבר
דף הבית > חדשות משפטיות > ישראלית תושבת עזה, אם ל-7, מואשמת בריגול לטובת גדודי חללי אלאקצא

חדשות

ישראלית תושבת עזה, אם ל-7, מואשמת בריגול לטובת גדודי חללי אלאקצא
ישראלית תושבת עזה, אם ל-7, מואשמת בריגול לטובת גדודי חללי אלאקצא
08/11/2015, ליאור שדמי שפיצר

הנאשמת, אזרחית ישראלית בת 40 שנישאה לתושב רצועת עזה, נכנסה לישראל באמתלה של ביקורי משפחה וצילמה מתקנים אסטרטגיים בעיר חיפה באמצעות הטלפון הנייד, בהם הנמל, תחנת הרכבת, המשטרה ובית המשפט בעיר. בנוסף, עברה אימונים בהכנת מטען חבלה, במטרה לבצע פיגוע בישראל

פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד אזרחית ישראלית בת 40, אם לשבעה ילדים, שקשרה קשר בעזה עם פעילי הארגון גדודי חללי אלאקצא, הצטרפה כחברה לארגון וריגלה תמורת כסף לטובת הארגון במדינת ישראל. בין היתר צילמה הנאשמת מתקנים אסטרטגיים בעיר חיפה באמצעות הטלפון הנייד, לרבות נמל חיפה, תחנת המשטרה ובית המשפט בעיר, רשמה ותיעדה ידיעות בכוונה לפגוע בביטחון המדינה ומסרה את הידיעות ואת הצילומים לפעילי הארגון עת חזרתה לעזה.

 

לקבלת עדכוני חדשות, פסיקה וחקיקה ישירות למייל, לחץ כאן

 

על פי עובדות כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד מורן גז מפרקליטות מחוז דרום (פלילי), מאז שנישאה הנאשמת לתושב רצועת עזה לפני כ-15 שנים, היא התגוררה לסירוגין בעזה ובישראל, כשבשנה האחרונה התגוררה בעזה ונכנסה לישראל באמתלת ביקורי משפחה בחיפה. לפני כשנתיים, קשרה הנאשמת קשר בעזה עם פעילי ארגון כתיבאת אלמוג'הדין, שהינו פלג של גדודי חללי אלאקצא, והתגייסה לארגון לטובת ביצוע משימות עבור הארגון בתחומי מדינת ישראל. במסגרת זו, במהלך השנתיים האחרונות, נפגשה הנאשמת עם פעילי הארגון, קיבלה מהם משימות ריגול במדינת ישראל, בין היתר צילום מתקנים אסטרטגיים בשטח מדינת ישראל, בדגש על מקומות ממשלתיים.

הנאשמת נכנסה לישראל דרך מעבר ארז ובמהלך ביקורה בישראל, תצפתה ואספה מידע אותו תיעדה בכתב אודות אבטחת נמל חיפה, תחנת הרכבת שבחיפה, משרד הפנים שבעיר, תחנת המשטרה החדשה בחיפה ובית המשפט, תוך שהיא מפרטת את כמות המאבטחים בכל אחד מהמיקומים ופועלם בעת בדיקות הביטחון. את הצילומים צילמה הנאשמת בחשאיות, תוך כדי שהיא עושה עצמה משוחחת בטלפון או שולחת מסרונים, מתוך כוונה שלא למשוך תשומת לב. בנוסף, בעת הצילומים, בדקה הנאשמת לבקשת שולחיה מיקום מצלמות אבטחה במיקומים אותם צילמה ותיעדה בכתב את המידע, כמו כן, תיעדה בכתב מספר הכניסות שיש לכל מבנה.

עת חזרתה לתחומי רצועת עזה, מסרה הנאשמת לפעילי הארגון בעזה את כרטיסי הזיכרון של הטלפון הנייד וכן את כל התיעוד שערכה בכתב.

עוד עולה מכתב האישום, כי במהלך חודש מרץ 2015, הגיעה הנאשמת למוצב אימונים צבאיים של ארגון אלמוג'הדין בעזה, שם הדריכו אותה איך מרכיבים מטען חבלה על כל השלבים והיא הסכימה לבצע פיגוע בעזרת המטען לאחר שתעבור אימון נוסף בהכנת מטען חבלה, ובכך קשרה קשר לסייע לאויב במלחמתו בישראל וכן קשרה קשר לגרום למותם של ישראלים באשר הם ישראלים בכוונה לפגוע בביטחון המדינה.

כתב האישום מייחס לנאשמת ארבעה אישומים בגין ביצוע עבירות של סיוע לאויב במלחמה, מסירת ידיעה לאויב בכוונה לפגוע בביטחון המדינה, קשירת קשר לסיוע לאויב במלחמה, ריגול, מגע עם סוכן חוץ, חברות ופעילות בהתאחדות בלתי מותרת, קשירת קשר ועוד.

הנאשמת נעצרה במעבר ארז ב-18 באוקטובר 2015, והפרקליטות ביקשה להשאיר אותה מעצר עד תום ההליכים המשפטיים נגדה.

 

לקריאה נוספת, ראו:

 

הותר לפרסום: כתב אישום הוגש נגד אזרח שבדי בגין ריגול לטובת חיזבאללה

 

7 שנות מאסר לאיש עסקים בלגי שריגל בישראל לטובת המודיעין האיראני

בנוסף אולי יעניין אותך
הרשמה לניוזלטר
באפשרותכם להירשם לניוזלטר תקדין ולהתעדכן באופן יומי בחדשות המשפטיות החמות ביותר, בתקצירי פסקי הדין החשובים ביותר שניתנו לאחרונה, בעידכוני החקיקה ובעוד מידע חשוב. כל שעליכם לעשות הוא להקליד את כתובת הדוא"ל שלכם ותקבלו את הניוזלטר לתיבת הדואר שלכם.
הרשם עכשיו
תקדין
/HashavimCmsFiles/images/banners/300x300-baner-commit.png
151 | S:150