שלח לחבר
דף הבית > חדשות משפטיות > ה"דגלים האדומים" שיסייעו לעו"ד ולרו"ח לזהות עסקה בסיכון גבוה להלבנת הון

חדשות

ה"דגלים האדומים" שיסייעו לעו"ד ולרו"ח לזהות עסקה בסיכון גבוה להלבנת הון
ה"דגלים האדומים" שיסייעו לעו"ד ולרו"ח לזהות עסקה בסיכון גבוה להלבנת הון
03/09/2015, עו"ד אורי ישראל פז

הרשות לאיסור הלבנת הון פרסמה מסמך המיועד לסייע לעורכי דין ולרואי חשבון להיערך לצו המחייב אותם לזהות את לקוחותיהם ולהעריך האם בשירות העסקי שניתן על ידם קיים סיכון להלבנת הון או מימון טרור. המסמך מפרט בין היתר דוגמאות נפוצות ל"דגלים אדומים" ביחס ללקוח, מקור או יעד הכספים, בהתאם לסוג השירות שניתן

הרשות לאיסור הלבנת ומימון טרור פרסמה אתמול (ד', 2.9) מסמך בנושא סיכוני הלבנת הון ומימון טרור הקשורים לפעילותם של עורכי דין ורואי חשבון, כאשר הם נותנים שירות עסקי כהגדרתו בחוק איסור הלבנת הון, התש"ס-2000.

לקבלת עדכוני חדשות, פסיקה וחקיקה ישירות למייל, לחץ כאן

 

מטרת המסמך היא לסייע לעורכי דין ולרואי חשבון להיערך לצו איסור הלבנת הון (חובות זיהוי, ניהול רישומים של נותן שירות עסקי למניעת הלבנת הון ומימון טרור), התשע"ה-2014, אשר נכנס לתוקפו אתמול, 2.9.2015.

כפי שדווח לאחרונה בפורטל תקדין, הצו מחיל חובות שונות מתחום משטר איסור הלבנת הון ומימון טרור על עורכי דין ורואי חשבון, לרבות החובה לזהות את לקוחותיהם, לקיים הליך הכרת הלקוח, ולהעריך האם בשירות העסקי המבוקש קיים סיכון גבוה להלבנת הון או למימון טרור.

ה"דגלים האדומים" נועדו לסייע לעורכי הדין ורואי החשבון ליישם את הוראות הצו, תוך נקיטת גישה מבוססת סיכון במסגרת הליך הכרת הלקוח הנדרש על פי הצו, הבנת אופי ומטרת השירות העסקי וסוג השירות שניתן. זאת, כדי למנוע מצב שבו נותן השירות העסקי ינוצל לרעה למטרות הלבנת הון או מימון טרור ללא ידיעתו. 

המסמך מפרט מספר דוגמאות נפוצות ל"דגלים אדומים" ביחס ללקוח, מקור או יעד הכספים, ובהתאם לסוג השירות העסקי הניתן (כמוגדר בחוק איסור הלבנת הון, התש"ס-2000). ככל שקיימים "דגלים אדומים" רבים יותר בפעילות, כן עולה החשש כי מדובר בפעילות הלבנת הון או מימון טרור.

לדברי ראש הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור, ד"ר שלומית ווגמן-רטנר, "הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור רואה חשיבות רבה בפרסום מידע לציבור עורכי הדין ורואי החשבון הנערכים לכניסתו של הצו לתוקף, אשר יסייע בהבנת הסיכונים להלבנת הון ומימון טרור ובמניעת מצבים בהם נותני השירות העסקי ינוצלו לרעה על ידי לקוחותיהם למטרות אלו. הרשות לאיסור הלבנת הון פועלת לקידום המודעות בנושא בשיתוף פעולה עם יחידת הממונה על נותני שירות עסקי במשרד המשפטים ועם הלשכות המקצועיות של עורכי הדין ורואי החשבון, ותמשיך לעשות כן גם בעתיד".

לקריאה נוספת, ראו:

למסמך המלא של "דגלים אדומים במתן שירות עסקי"

 

החל מהשבוע הבא: עורכי דין ורואי חשבון יחויבו לזהות לקוח בסיכון להלבנת הון

 

 

בנוסף אולי יעניין אותך
הרשמה לניוזלטר
באפשרותכם להירשם לניוזלטר תקדין ולהתעדכן באופן יומי בחדשות המשפטיות החמות ביותר, בתקצירי פסקי הדין החשובים ביותר שניתנו לאחרונה, בעידכוני החקיקה ובעוד מידע חשוב. כל שעליכם לעשות הוא להקליד את כתובת הדוא"ל שלכם ותקבלו את הניוזלטר לתיבת הדואר שלכם.
הרשם עכשיו
תקדין
/HashavimCmsFiles/images/banners/300x300-baner-commit.png
152 | S:150