שלח לחבר
דף הבית > חדשות משפטיות > אישום: בכיר באגף התנועה ביטל עשרות דוחות תנועה למכריו ללא הצדקה

חדשות

אישום: בכיר באגף התנועה ביטל עשרות דוחות תנועה למכריו ללא הצדקה
אישום: בכיר באגף התנועה ביטל עשרות דוחות תנועה למכריו ללא הצדקה
24/12/2013, עו"ד אורי ישראל פז

רפ"ק גדעון גואלי מואשם בביטול הקנסות לנהגים שתועדו נוהגים במהירות מופרזת, חלקם בנסיעה בנתיב תחבורה ציבורית ובאחד המקרים תועד הנהג כשהוא אינו מציית לרמזור אדום בכיוון נסיעתו. גואלי רשם בכזב כי התיעוד המצולם מטושטש או לא ברור, למרות שהצילומים היו ברורים וחדים, ובדוח לא הייתה כל בעיה

המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה הגישה אתמול (23.12.13) לבית המשפט השלום בירושלים כתב אישום נגד רפ"ק גדעון גואלי, קצין משטרה שכיהן בתפקידים בכירים באגף התנועה. כתב האישום מכיל 16 אישומים בשל עבירות של שיבוש מהלכי משפט ומרמה והפרת אמונים ואישום נוסף בגין גניבה בידי עובד.

על פי כתב האישום, גואלי שימש במשך כשלוש שנים כראש 'מעבדת צילום רמזורים' של אגף התנועה בירושלים, ולאחר מכן כראש מדור מכשור וטכנולוגיה במעבדה. במספר הזדמנויות שונות נהג גואלי לקבל פניות אישיות מנהגים שלחובתם נרשם דו"ח תנועה בגין עבירה שביצעו, ואשר ביקשו את סיועו בביטול הדו"ח. חלק מהנהגים תועדו נוהגים במהירות מופרזת, חלקם בנסיעה בנתיב תחבורה ציבורית ובאחד המקרים תועד הנהג כשהוא אינו מציית לרמזור אדום בכיוון נסיעתו.

חלק מהנהגים פנו אל גואלי ישירות וחלקם באמצעות תיווכו של אדם אחר, לעיתים דרך בן משפחתו של גואלי ולעיתים דרך חברו. באחד המקרים אף טיפל גואלי בדו"ח שנרשם לחובת קרוב משפחתו והמליץ על ביטולו.

בכל המקרים המתוארים בכתב האישום פעל גואלי בניגוד לנהלים ולהנחיות והמליץ על ביטול הדו"ח תוך שרשם בכזב כי התיעוד המצולם מטושטש או לא ברור, וזאת למרות שהצילומים היו ברורים וחדים, ובדו"ח לא הייתה כל בעיה – טכנית או אחרת. בנוסף, גואלי לא דיווח למי ממפקדיו על הקשר האישי, שלעיתים היה קיים, בינו לבין חלק מהנהגים שבעניינם טיפל, ולא משך ידו מטיפול בעניינם של נהגים בני משפחתו או מכרים, חרף ניגוד העניינים בו היה מצוי.

בכל המקרים המתוארים בכתב האישום התקבלה המלצתו של גואלי, ובוטלו הדו"חות או בוטל הזימון בבית המשפט השלום לתעבורה. כפועל יוצא, נהגים שביצעו עבירות תנועה חמורות, בין היתר, חציית צומת כשברמזור דולק אור אדום ונהיגה במהירות מופרזת, חמקו מלתת את הדין על מעשיהם, וכן חמקו מתשלום הקנסות שהוטלו עליהם ומרישום נקודות לחובתם.

כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד רונן יצחק, מדגיש כי באופן התנהלותו של גואלי ובמעשיו היה כדי לפגוע באופן מהותי באמון הציבור במשטרה, בטוהר המידות של קציניה ובתקינות פעולות הרשות. כמו כן, מעשיו חתרו תחת מחויבותו לאינטרס הממלכתי והמקצועי עליו הוא מופקד, בין היתר, במלחמה אותה מנהלת המדינה בכלל – ומשטרת ישראל בפרט – בנגע תאונות הדרכים, על כלל הגורמים לו.

בנוסף לכל זאת, ניצל גואלי את תפקידו ומעמדו וגנב ציוד משטרתי יקר ערך שיועד עבור המעבדה שבפיקודו, לרבות ציוד היקפי למחשב וציוד משרדי.

בנוסף אולי יעניין אותך
הרשמה לניוזלטר
באפשרותכם להירשם לניוזלטר תקדין ולהתעדכן באופן יומי בחדשות המשפטיות החמות ביותר, בתקצירי פסקי הדין החשובים ביותר שניתנו לאחרונה, בעידכוני החקיקה ובעוד מידע חשוב. כל שעליכם לעשות הוא להקליד את כתובת הדוא"ל שלכם ותקבלו את הניוזלטר לתיבת הדואר שלכם.
הרשם עכשיו
תקדין
/HashavimCmsFiles/images/banners/300x300-baner-commit.png
152 | S:150