שלח לחבר
דף הבית > חדשות משפטיות > התנועה לאיכות השלטון למבקר המדינה: בדוק את התנהלות הפרקליטות בעניין ליברמן

חדשות

התנועה לאיכות השלטון למבקר המדינה: בדוק את התנהלות הפרקליטות בעניין ליברמן
התנועה לאיכות השלטון למבקר המדינה: בדוק את התנהלות הפרקליטות בעניין ליברמן
19/12/2012, ליאור שדמי שפיצר

התנועה לאיכות השלטון מציינת בפנייתה היום למבקר המדינה כי השלמות חקירה מתבקשות לאחר קבלת ההחלטה על כתב אישום מעלה חשש להתנהלות לא תקינה מצד גורמי אכיפת החוק

התנועה לאיכות השלטון פנתה היום למבקר המדינה בדרישה לבחון את התנהלות הפרקליטות בעניינו של שר החוץ אביגדור ליברמן, נוכח פרסומים כי פרקליטות המדינה החליטה להשהות את הגשת כתב האישום נגדו על מנת לגבות עדויות נוספות.

בפנייתה מציינת התנועה לאיכות השלטון כי העובדה כי השלמות חקירה מתבקשות לאחר ההחלטה על הגשת כתב האישום, ולאחר פרסום החלטה מנומקת בעניין, מעלה חשש להתנהלות לא תקינה מצד גורמי אכיפת החוק.

התנועה לאיכות השלטון מדגישה בפני מבקר המדינה כי התנהלות מעין זה עלולה לגרור פגיעה במעמדם של גורמי אכיפת החוק בעיני הציבור עד כדי פגיעה באמון הציבור במוסדות אלה, וגם על תוצאה זו יש ליתן את הדעת. התנועה הביעה את עמדתה כי יש מקום לבחינה מעמיקה וממצה בכל הנוגע להתנהלות פרקליטות המדינה בתיק.

במכתבה מציינת התנועה לאיכות השלטון את תמיכתה בהקמת גוף חיצוני שיפקח על פעילות הפרקליטות וגורמי אכיפת החוק, נוכח חיוניות הליכי הפיקוח והביקורת לשיפור דרכי גופים ציבוריים. לטענתה, עמדת הפרקליטות שלפיה עינו הפוקחת של מבקר המדינה מספיקה בהקשר זה, ונפקדותו של גוף מפקח על הפרקליטות בשלב זה, מחדדים לדעת התנועה את הצורך בבחינה ממצה על ידי משרד מבקר המדינה.

בנוסף אולי יעניין אותך
הרשמה לניוזלטר
באפשרותכם להירשם לניוזלטר תקדין ולהתעדכן באופן יומי בחדשות המשפטיות החמות ביותר, בתקצירי פסקי הדין החשובים ביותר שניתנו לאחרונה, בעידכוני החקיקה ובעוד מידע חשוב. כל שעליכם לעשות הוא להקליד את כתובת הדוא"ל שלכם ותקבלו את הניוזלטר לתיבת הדואר שלכם.
הרשם עכשיו
תקדין
/HashavimCmsFiles/images/banners/300x300-baner-commit.png
152 | S:150