חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"ק (רחובות) 39009-02-10 - אסף יוסי שעיה - נ' ולדימיר שפושניקוב -, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"ק (רחובות) 39009-02-10 - אסף יוסי שעיה - נ' ולדימיר שפושניקוב -

ת"ק (רחובות) 39009-02-10


אסף יוסי שעיה -

נ ג ד

1. ולדימיר שפושניקוב -

2. גל איזיק -

3. הראל חברה לביטוח בע"מ


בית משפט השלום בשבתו כבית משפט לתביעות קטנות ברחובות

[17.06.2010]

 

כבוד השופט גדעון ברק

 

פסק דין

 

 

1. א. התובע הינו בעל מונית, בה נהג ביום האירוע - 26.12.09 - מר נגר שלמה (להלן: "נגר").

טענתו של נגר היא, כי בעת שנסע מכיוון צפון לדרום בנתיב ימני, פגע רכב בבעלות מר שפושניקוב ולדימיר (להלן: "ולדימיר") ושהיה נהוג בידי הנתבע 2 (להלן: "הנתבע"), בצדה השמאלית קדמית של המונית, תוך שעלה קודם לכן על אי תנועה והמשיך ללא שליטה על רכבו עד שנעצר.

מאחר והתובע סבור שהאחריות לפגיעה במונית רובצת על הנתבע, הגיש תביעה זו בה ביקש לחייב הנתבעים לשלם לו את נזקיו בסך של 6,009 ₪.

 

2. הנתבעים סבורים, שיש לדחות את תביעת התובע - זאת לאור הטענות הבאות:

 

א. הנתבע נסע בירידה מאיילון צפון לכיוון שד' רוקח, בנתיב השמאלי ואותת על כוונתו לעבור אל הנתיב הימני ובחן את הנתיב. משראה את רכב התובע נוסע בנתיב הימני, עצר את רכבו בעצירה מוחלטת בנתיב השמאלי, כאשר רכבו מוטה מעט ימינה, אך לא גולש מהנתיב, על מנת ליתן לרכב התובע לחלוף על פניו, אולם אז המשיך נגר בנסיעתו, כאשר ראשו מוסט ימינה ולמטה, מבלי שיבחן את הדרך וכתוצאה מכך, פגע בפינה ימנית קדמית של רכבו של ולדימיר.

 

ב. לאחר האירוע התקשר התובע ודרש פיצוי בסך של 1,500 ₪ ואילו תביעה זו הוגשה על סך 6,009 ₪ , אך הנתבעים סירבו לשאת בעלויות, משום שהם סברו שלנגר האחריות לקרות התאונה.

 

3. אין מחלוקת בין הצדדים על כך, שנגר נסע בנתיב הימני ואילו הנתבע נסע בנתיב השמאלי, ברם מחלוקת היא בין הצדדים כיצד אירעה התאונה ועל מי רובצת האחריות לקרות התאונה.

לאחר ששמעתי את הצדדים המעורבים בתאונה, את עד ההגנה מר רון שפרן (להלן: "רון") ולאחר שעיינתי במסמכים שהוגשו במהלך הדיון, אני קובע כי הנסיבות והעובדות מצביעות על כך ששני הנהגים המעורבים בתאונה אחראים לקרות התאונה - אם כי מחומר הראיות עולה, שאחריותו של הנתבע גבוהה יותר מאחריותו של נגר ובהתאם לכך אני קובע את אחריותו של הנתבע בשיעור של 70% ואילו את אחריותו של נגר בשיעור של 30% - זאת מהנימוקים הבאים:

  ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח