חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"ק (חדרה) 73733-05-19 - אלכסנדר פירגר נ' רכבת ישראל בע"מ
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"ק (חדרה) 73733-05-19 - אלכסנדר פירגר נ' רכבת ישראל בע"מ

ת"ק (חדרה) 73733-05-19

אלכסנדר פירגר

נ ג ד

רכבת ישראל בע"מ

בית משפט השלום בשבתו כבית משפט לתביעות קטנות בחדרה

[02.04.2020]

כבוד השופטת רקפת סגל מוהר

פסק דין

 

לפני תביעה להשבת דמי כרטיס נסיעה ברכבת ופיצוי.

רקע

1. בתאריך 14.5.19 סמוך לשעה 18:08, בתחנת הרכבת בבנימינה, רכש התובע כרטיסי "רב קו" ו"חופשי יומי" לרכבת ולאוטובוס תמורת סך כולל של 42.50 ₪ (5 ₪ עבור כרטיס ה"רב קו" ו - 37.5 ₪ עבור כרטיס ה"חופשי יומי" לרכבת ולאוטובוס (ר' הכרטיסים והקבלות בגין התשלום בעדם).

2. בכתב תביעתו טען התובע כי בתאריך הנ"ל הוא נסע ברכבת מבנימינה לתל אביב, שם נפגש עם בת זוגו, ובשעה 23:58 חזרו השניים ברכבת מתל אביב לבנימינה. בהגיעם אל התחנה לא הצליח התובע לצאת מתחומה באמצעות כרטיס ה"רב קו" שבו השתמש קודם לכן בכניסתו לתחנה בתל אביב. בשלב זה - כך טען, הפנה אותו המאבטח במקום אל אחראי התחנה וזה בדק את כרטיסו והודיע לו שמדובר בכרטיס "שרוף". משבקשתו מהאחראי כי יעיין בקבלה שניתנה לו בגין רכישת הכרטיס אך שעות ספורות קודם לכן, סורבה, והאחראי דרש ממנו תשלום בעד כרטיס נוסף שאם לא כן "יזמין לו משטרה", טיפס התובע מעל מחסום היציאה וכשהגיע אל בת זוגו אשר הצליחה לצאת מן התחנה באמצעות הכרטיס שלה קודם לכן וסיפר לה מה ארע, "הצליחה" בת הזוג "להרגיע" את הרוחות, בכך ששילמה עבורו את דמי הכרטיס הנוסף בסך 22 ₪.

עוד טען התובע כי ביום שלמחרת הגיע לתחנה ולאחר שסיפר למנהל על מה שארע, בדק הלה את כרטיסו ועל אף שמצאו תקין, סירב להשיב לו את הסך של 22 ₪ ששולם על ידי בת זוגו כאמור.

3. בעתירתו לחיוב הנתבעת בתשלום סך של 1,027 ₪ - השבת הסך של 5 ₪ ששולם בעבור כרטיס ה"רב קו", השבת הסך של 22 ₪ ששולם בעד הכרטיס הנוסף ופיצוי בסך של 1,000 ₪ בגין עוגמת נפש, טען התובע כי הנתבעת התעשרה על חשבונו, הפרה את החוזה שנכרת בינו לבינה במסגרת רכישת הכרטיס ובתוך כך השפילה אותו.

4 ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח