חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"ק (חדרה) 66957-10-18 - לילך בן עמרם ואח' נ' גוב שבתאי, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"ק (חדרה) 66957-10-18 - לילך בן עמרם ואח' נ' גוב שבתאי

ת"ק (חדרה) 66957-10-18

1. לילך בן עמרם

2. מרדכי בן עמרם

נ ג ד

גוב שבתאי

בית משפט השלום בשבתו כבית משפט לתביעות קטנות בחדרה

[10.08.2019]

כבוד השופטת רקפת סגל מוהר

פסק דין

 

רקע

1. בתאריך 18.4.18 סמוך לשעה 07:00, ברח' חנה סנש בחדרה, ארעה תאונת דרכים בין רכב מסוג מיצובישי מ.ר. 14-337-31 השייך לתובעת ואשר היה נהוג באותה עת על ידי התובע שהוא בעלה (להלן: "רכב התובעים"), לבין רכב הסעות - אוטובוס זעיר, השייך לנתבע מסוג פורד מ.ר. 69-754-35, שהיה נהוג באותה עת על ידי זבולון פרחי (להלן: "רכב הנתבע" ו - "נהג רכב הנתבע").

2. התובע טוען כי במהלך "פנית פרסה" שביצע לצורך נסיעה בכיוון המנוגד לזה שבו חנה רכבו קודם לכן, התפרץ רכב הנתבע ממקום עמידתו אל תוך נתיב הנסיעה שלו ופגע בפינה הימנית של רכבו.

3. מנגד טוען נהג רכב הנתבע, כי פניית הפרסה שבוצעה על ידי התובע היתה פתאומית וחסרת זהירות וכי כניסתו אל נתיב נסיעת רכב הנתבעת, היא זו שגרמה לתאונה שארעה.

הראיות

4. בעדותו בבית המשפט תיאר התובע את מה שארע, כך: "....יצאתי מחניה... ביציאת פרסה, לפני כן בחנתי את הכביש משני הכיוונים שהוא פנוי. כשהתחלתי לבצע ועוד לפני שביצעתי את פניית הפרסה, זבולון (הנהג ברכב הנתבע - ר.ס.מ) הגיע עם הטנדר הסעות שלו ועמד והעלה נוסעים. אני התחלתי את פניית הפרסה כשהטנדר היה במצב עמידה מוחלט וכשהגעתי למצב שאני בעצם מגיע לקו של הטנדר פתאום ראיתי שהטנדר מתחיל לנסוע, עצרתי מיד את הרכב וצפרתי לו שישמע והוא הספיק לעצור אבל זה היה כבר אחרי שהוא התנגש לי באוטו...".

5. להמחשת גרסתו הציג התובע סרטון שצולם בזמן אמת באמצעות מצלמת הדרך המותקנת ברכבו. בסרטון נראה רכב הנתבע כשהוא עומד ב"חניה כפולה", בנתיב המנוגד לכיוון הנסיעה בזה שלצדו חנה רכב התובע קודם לכן. בשלב מסוים נראה רכב התובע כשהוא יוצא ממקום חנייתו, מבצע "פניית פרסה" לעבר נתיב הנסיעה בו עמד רכב הנתבע ורק בשלב שבו הוא מגיע לקרבתו, מתחיל רכב הנתבע בנסיעה קדימה ופוגע בו.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח