חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"צ (תל-אביב-יפו) 75126-10-18 - ויליאם איוב נ' טן - חברה לדלק בע"מ, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"צ (תל-אביב-יפו) 75126-10-18 - ויליאם איוב נ' טן - חברה לדלק בע"מ

ת"צ (תל-אביב-יפו) 75126-10-18

ויליאם איוב

ע"י ב"כ עו"ד טל לביא

נ ג ד

טן - חברה לדלק בע"מ

ע"י ב"כ עו"ד שוקי אליוביץ ואח'

בית המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו

[11.03.2020]

כבוד השופטת אסתר נחליאלי חיאט

פסק דין

 

בקשה לאשר הסתלקות מהבקשה לאישור תובענה ייצוגית היא נושא ההחלטה להלן.

1. המבקש, ויליאם איוב, הגיש בקשה לאישור תובענה ייצוגית נגד המשיבה, טן - חברה לדלק בע"מ, בטענה כי המשיבה, המפעילה תחנות דלק, אינה מנגישה את התחנות לאנשים עם מוגבלות, מפרה "בבוטות צורמת את החוק אשר נועד להגן על כבודם וזכותם של אנשים עם מוגבלות..." (סעיף 3 לבקשת האישור) אינה מיישמת את החוק והתקנות להנגשת בתי שימוש ציבוריים בתחנות הדלק ואינה מתחשבת בפרטיות של אנשים עם מוגבלות. במסגרת הבקשה עתר המבקש, בין השאר, להורות למשיבה לנקוט בצעדים מידיים להנגשה מלאה של תחנות הדלק שבבעלותה ולהתאימן לשימוש אנשים עם מוגבלות באופן שאנשים אלה יוכלו להשתמש בבתי השימוש שיונגשו להם כמו שהן מאפשרות נגישות לכלל האוכלוסיה. בצד צו עשה להנגשת בתי השימוש שבתחנות הדלק לשימוש אנשים עם מוגבלות ביקש המבקש לפצות את חברי הקבוצה.

2. במסגרת תשובתה לבקשת האישור ציינה המשיבה כי מרבית תחנות הדלק שהיא מפעילה הונגשו זה מכבר, ובאשר לתחנות שלא הונגשו, הרי שאלה קבלו פטור מסיבות הנדסיות כמשמען בתקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התאמות נגישות למקום ציבורי שהוא בניין קיים) תשע"ב-2011, או שלהנגשה נדרש היתר בנייה, והוצאתו היא באחריות הבעלים של התחנות ולא באחריות המשיבה, המפעילה.

3. לאחר שהמשיבה הגישה את תשובתה, הובאו לידיעת המבקש ובא-כוחו עובדות שונות המבססות את הגנת המשיבה וכי "למעשה מאיין את עילת התביעה ואת עילת הבקשה נגד המשיבה" (סעיף 3 לבקשת ההסתלקות). הוברר כי עובדות שונות שמוסכם על הצדדים כי לא היו גלויות למבקש בטרם הוגשה בקשת האישור, ולא היו יכולות להיות גלויות לו, הובאו לידיעתו במלואן והוצגו לב"כ המבקש לאחר התשובה שהגישה המשיבה. לאחר שבא-כוח המבקש בחן היטב את העובדות בהיבט של נושא דרישות ההנגשה ויישומן, הגיעו הצדדים להסכמות שמייתרות את בירור התובענה.

4. הסכמות הצדדים התבססו על אלה:

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח