חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"צ (תל-אביב-יפו) 40456-06-15 - עדי ליבוביץ נ' אחוזות החוף בע"מ, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 119 ש"ח
ת"צ (תל-אביב-יפו) 40456-06-15 - עדי ליבוביץ נ' אחוזות החוף בע"מ

ת"צ (תל-אביב-יפו) 40456-06-15

עדי ליבוביץ

נ ג ד

אחוזות החוף בע"מ

ע"י ב"כ עו"ד ד"ר ערן טאוסיג

בית המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו

[13.01.2020]

כבוד השופט דורון חסדאי

פסק דין

 

בפני בקשה לאישור הסדר פשרה בהתאם לסעיף 19 לחוק תובענות ייצוגיות, התשס"ו-2006 (להלן: "חוק התובענות הייצוגיות") אשר במסגרתה נטען כי המשיבה, אחוזות חוף בע"מ (להלן: "המשיבה") הפרה את הוראות הדין עת גבתה מלקוחותיה, תושבי תל אביב, דמי חנייה גבוהים מתעריף דמי החנייה אשר נקבע לתושבי תל אביב בחניוני המשיבה והכול בניגוד להוראות הדין.

א. בקשת האישור וטענות הצדדים

1. ביום 18.6.2015 הגיש המבקש, מר עדי ליבוביץ (להלן: "המבקש"), תובענה ייצוגית וכן בקשה לאישור תובענה ייצוגית. המבקש הוא תושב העיר תל אביב-יפו. המשיבה היא חברה עירונית אשר מפעילה בין היתר את מערך החניונים בעיר תל אביב-יפו. לטענת המבקש על פי פרסומי המשיבה, החל מיום 1.3.12 זכאים תושבי העיר תל אביב-יפו להנחה בשיעור של 75% מתעריף דמי החנייה. עד לאותו מועד שיעור ההנחה היה 50%.

2. המבקש טען כי הוא מחנה את רכבו מעת לעת בחניוני המשיבה, בעיקר בחניון ארלוזורוב הסמוך למקום עבודתו. התעריף לכניסה חד פעמית בחניון ארלוזורוב עומד על 20 ₪. מכאן, שתעריף החניה לתושב תל אביב-יפו עומד על 5 ₪. כמו כן בכניסה לחניון מוצב שלט שבו מצוין כי: "לתושבי תל אביב - יפו 75% הנחה. הזיהוי באמצעות מס' לוחית זיהוי".

3. המבקש טען כי בשמונה פעמים שבהם חנה בחניון, ואשר לעניינם קיים תיעוד, הוא חויב בתעריף מלא של 20 ₪ ואף לעיתים בתעריף של 30 ₪. יצוין כי על פי השילוט המוצב בחניון 30 ₪ התעריף לחנייה יומית של אוטובוס ולא של רכב פרטי. סה"כ טען המבקש לחיוב ביתר בסך של 150 ש"ח.

4. לטענת המבקש ייתכן שהיו מקרים נוספים שבהם חויב ביתר אך אין ברשותו תיעוד לעניין זה. לטענתו, דבר דומה ארע את חנה בחניון בוגרשוב של המשיבה גם שם התעריף לכניסה חד פעמית עומד על 20 ₪.

5. המבקש טען כי מרבית החניונים אשר מופעלים על ידי המשיבה הם חניונים ממוכנים, כאשר הזיהוי של כלי הרכב הזכאים להנחה מבוצע על ידי מערכת זיהוי רכבים על פי מספר רישוי - מערכת L.P.R ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 119 ש"ח