חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"צ (נצרת) 23374-12-17 - רחמים ברדה נ' מועצה אזורית עמק הירדן, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"צ (נצרת) 23374-12-17 - רחמים ברדה נ' מועצה אזורית עמק הירדן

ת"צ (נצרת) 23374-12-17

רחמים ברדה

ע"י ב"כ עו"ד שוקי אליוביץ

נ ג ד

מועצה אזורית עמק הירדן

ע"י ב"כ עו"ד מוטי ארד

בית המשפט המחוזי בנצרת

[14.06.2018]

בפני עאטף עיילבוני כב' השופט

פסק דין

 

הקדמה:

תחילתו של ההליך בבקשה לאישור תובענה ייצוגית לפי פרט 11 לתוספת השנייה לחוק תובענות ייצוגיות, תשס"ו- 2006 (להלן: "החוק"), אשר במרכזה הטענה כי המשיבה, מועצה אזורית עמק הירדן (להלן: "המשיבה"), מסרה לחברי הקבוצה הודעות תזכורת בגין אי תשלום קנס שהוטל עליהם בשל העמדת רכבם במקום אסור בשטחיה, תוך אזכור שגוי של שנת החיקוק לפי חוק העזר מכוחו הושת הקנס, כאשר במקום ציון חוק עזר לעמק הירדן (העמדת רכב וחנייתו), התשנ"ז-1997, נקבו הודעות התזכורת בגין הקנס בחוק עזר למועצה האזורית עמק הירדן (העמדת רכב וחנייתו), התשס"ו-2005 (להלן: "חוק העזר השגוי"), אשר מעולם לא חוקק.

במסגרת בקשת האישור והתובענה הייצוגית עותר המבקש, על צד העיקר, להורות למשיבה להפסיק הפקת הודעות קנס על יסוד חוק העזר השגוי, להפסיק נקיטת הליכי גבייה בגין הודעות קנס על יסוד חוק העזר השגוי, לחייבה להודיע לחברי הקבוצה על אודות בטלות הודעות הקנס שהוצאו מכוחו של חוק העזר השגוי, וכן לחייבה להשיב את הכספים ששולמו בגין דוחות החניה שכללו הפניה לחוק העזר השגוי.

פסק דין זה עניינו בקשת המשיבה מיום 18.3.18 לסילוק הבקשה לאישור התובענה כייצוגית על הסף, על יסוד הטענה שלפיה ביום 15.3.18 יצאה מבית המשפט העליון הלכה בבר"מ 7302/16 עיריית תל אביב יפו נ' רינה איגרא (פורסם בנבו, 15.3.18) (להלן: "הלכת איגרא"), במסגרתה נקבע כי קנסות בגין ביצוע עבירות, ובכלל זה עבירות חניה, אינם בגדר "תשלומי חובה" שאליהם מכוון פרט 11 לתוספת השנייה של החוק, כך שלא ניתן לדון בבקשות לאישור תובענה ייצוגית להחזר קנסות שנגבו שלא כדין.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח