חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"צ (מרכז) 7331-01-19 - אסף תובל נ' עיריית רעננה, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"צ (מרכז) 7331-01-19 - אסף תובל נ' עיריית רעננה

ת"צ (מרכז) 7331-01-19

אסף תובל

באמצעות ב"כ עו"ד עופר ורד

נ ג ד

עיריית רעננה

באמצעות ב"כ עו"ד לימור דניאלי שוסטר ושלמה שובי

בית המשפט המחוזי מרכז-לוד בשבתו כבית-משפט לעניינים מנהליים

[03.04.2020]

כבוד השופט שמואל בורנשטין

פסק דין

 

 

 

פתח דבר

1. בפניי בקשה לאישור תובענה כייצוגית (להלן: "בקשת האישור") לפי חוק תובענות ייצוגיות, התשס"ו - 2006 (להלן: "חוק תובענות ייצוגיות"). עניינה של הבקשה בטענת המבקש לפיה המשיבה ערכה את תחשיב חוק העזר לרעננה (סלילת רחובות), התשס"ו-2002 (להלן: "חוק העזר סלילה") בניגוד לנוהל משרד הפנים להכנת תחשיב סלילת רחובות (כבישים ומדרכות) משנת 1995 (להלן: "נוהל משרד הפנים" או "הנוהל").

2. המבקש הגיש בקשה להיתר בניה וכתנאי לקבלתו נדרש לשלם היטל סלילה בסך של 37,307.40 ₪. לטענתו, בהתאם לנוהל משרד הפנים ניתן להוסיף לעלויות הישירות של ביצוע התשתית, עלויות נלוות (בשיעור הקבוע בנוהל), כאשר דרך החישוב הקבועה בנוהל היא שיש להוסיף כל עלות נלווית על העלות הישירה ולסכמן (דרך חישוב זה תכונה להלן: "השיטה המצרפית"), ולא להוסיפה על העלות הישירה בתוספת עלות נלווית קודמת שחושבה (דרך חישוב זה תכונה להלן: "השיטה המכפילית").

לפי הנטען, כתוצאה מדרך חישוב שגויה זו, נגבה תעריף היטל הגבוה ב3.23% לפחות מהתעריף הנכון למ"ר. בהתאם לאומדן שערך המבקש, בהתבסס על חוות דעת מומחה, המשיבה גבתה שלא כדין מהמבקש היטל בסך של 1,205 ₪ ואילו מכלל חברי הקבוצה - כל מי ששילם היטל סלילה ב-24 החודשים שקדמו להגשת הבקשה - המשיבה גבתה שלא כדין סכום כולל של 1,504,064 ₪ ועליה להשיבו. המבקש צירף לבקשתו את חוות דעתו של מר אייל דדיה (להלן: "חו"ד דדיה")

3. המשיבה, עיריית רעננה, סבורה כי לא נפל פגם בתחשיב, כי ממילא מדובר בהפרש זניח, אף יותר מזה עליו מצביע המבקש, וכי בכל מקרה אין התובענה מתאימה להתברר במסגרת תובענה ייצוגית. המשיבה צירפה לתשובתה את תצהירו ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח