חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"פ (ירושלים) 69640-10-18 - מדינת ישראל נ' מוחמד עדואן, גזר דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"פ (ירושלים) 69640-10-18 - מדינת ישראל נ' מוחמד עדואן

ת"פ (ירושלים) 69640-10-18

מדינת ישראל

נ ג ד

מוחמד עדואן

ע"י עו"ד שלמה גיגי, עו"ד בדריה עותמאן

בית המשפט המחוזי בירושלים

[01.12.2019]

לפני יעקב צבן כבוד השופט

ע"י עו"ד

גזר דין

 

1. הנאשם הורשע על יסוד הודאתו בעבירות של ניסיון לסחר בנשק, לפי סעיף 144(ב2) בצירוף סעיף 29 לחוק העונשין; אחזקת נשק לפי סעיף 144(א) לחוק העונשין. ואלה המעשים: הנאשם הינו חבר של מחמד אבו-הייכל המשרת כחייל בגדוד הובלה בצה"ל ומשמש נהג משאית. בתאריך 15.10.18 נכנס אבו הייכל לאוהל בבסיס בדרום הארץ, נטל נשק צה"לי מסוג M4 מתחת למזרון אחד החיילים, הכניס הנשק למשאית ונסע מהבסיס, ובדרכו התקשר לנאשם, סיפר לו על הנשק והציע לנאשם למכור את הנשק ואף שלח לנאשם תמונה של הנשק. אבו הייכל והנאשם נפגשו בשעה 18:30 סמוך למחלף בן-שמן. אבו הייכל הכניס הנשק, בהתאם להוראת הנאשם, לתא המטען של הרכב עמו הגיע הנאשם למפגש. הנאשם נהג ברכב עם הנשק לכפר עין נקובא. זמן קצר אחר כך יצר הנאשם קשר עם מחמוד עבדאללה והציע לו לקנות הנשק תמורת עשרות אלפי שקלים. מחמוד עבדאללה סירב לשלם מלוא הסכום והציע לקנות הנשק בסכום קטן יותר. בהמשך הגיע הנאשם לביתו של מחמוד בעין נקובא והראה לו את הנשק.

2. הנאשם, יליד 31.10.1996, מתגורר בבית הוריו בכפר עין נקובא, בוגר 12 שנות לימוד, בעל תעודת בגרות, עבד כראש צוות ניקיון במע"צ, בן למשפחה נורמטיבית, עברו נקי, מגלה יציבות במסגרות לימוד ועבודה. שירות המבחן ציין כי הנאשם לקח אחריות אף כי נוטה לצמצם חלקו באירוע. בחודשים האחרונים שולב בקבוצה טיפולית התורמת ליכולת התבוננות פנימית וביקורתיות. גורמי הסיכון הם גישה מרצה של הנאשם ואישיות צעירה ולא מגובשת. גורמי הסיכוי מצד שני, הם משפחה תומכת, כיבוד מסגרות, הרתמות לטיפול משקם. שירות המבחן ממליץ על המשך טיפול משקם, מאסר בעבודות שירות כדי למנוע כליאה נוספת העלולה להוות גורם מדרדר.

3. הנאשם היה עצור מאחורי סורג ובריח מיום 16.10.18 עד 14.2.19 ומאז נתון במעצר בית מלא עם איזוק אלקטרוני.

4. ב"כ המאשימה טען כי הערכים המוגנים ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח