חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"פ (ירושלים) 3769/03 - מדינת ישראל נ' טחן שמואל, הכרעת דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 1,701,140 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 119 ש"ח
ת"פ (ירושלים) 3769/03 - מדינת ישראל נ' טחן שמואל שלום ירושלים

ת"פ (ירושלים) 3769/03

מדינת ישראל

נ ג ד

טחן שמואל


בית משפט השלום ירושלים

[31.03.2005]


  חגית מאק-קלמנוביץ;כבוד השופטת


בשם המאשימה - עו"ד ג'ויה שפירא

בשם הנאשם - עו"ד דוד הלוי

בשם המאשימה - עו"ד דותן רוסו

הכרעת דין

 

1.    הנאשם מואשם בעבירה של הסתה לגזענות לפי סעיף 144 ב לחוק העונשין התשל"ז-1977, בכך שבתאריך 16.11.02, באיצטדיון הכדורגל "טדי" בירושלים, קרא מספר פעמים את המילים "מוות לערבים".

אף כי הנאשם מודה בעיקרי העובדות המיוחסות לו, הוא חולק על חלק מפרטי האירוע, וכן טוען טענות משפטיות נגד הרשעתו, הן משום שלטענתו יסודות העבירה של הסתה לגזענות אינם מתקיימים לגביו, הן משום שהוא מבקש לקבוע כי חלות לגביו הגנות שונות, כפי שיפורט בהמשך. אפתח בניתוח עובדתי.

כאמור, הנאשם אינו חולק על כך שנכח במועד הרלוונטי במקום האירוע, ואף אינו חולק על כך שבמקום נשמעו קריאות "מוות לערבים", אשר הוא היה מעורב בהן. אלא שלטענת התביעה היה הנאשם בין המובילים של קריאות אלו, ואילו הנאשם טוען כי נסחף בקריאותיו אחרי אוהדים אחרים, וכי בעת מעצרו לא הספיק אפילו להשלים את הקריאה, וביטא את המילה מוות בלבד.

2.    המסכת העובדתית בתיק זה אינה מורכבת: מטעם התביעה העיד עד אחד בלבד, רפ"ק יוסי בן יאיר, השוטר שעצר את הנאשם בעקבות ביצוע העבירה (להלן: השוטר). מטעם התביעה העידו הנאשם עצמו, וחבר שנכח בסמוך אליו בעת האירוע. כמו כן הוגשו הודעת הנאשם, דו"ח עיכוב ודו"ח פעולה שערך השוטר (ת/1, ת/2, ת/3 בהתאמה). כמו כן הוגשו פרוטוקול הדיון בעניין שחרורו של הנאשם ממעצר, ומכתבו של הנאשם אל היועץ המשפטי לממשל (נ/1, נ/2 בהתאמה).

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 119 ש"ח