חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"פ (חיפה) 56213-08-18 - מדינת ישראל נ' ח"א , גזר דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 119 ש"ח
ת"פ (חיפה) 56213-08-18 - מדינת ישראל נ' ח"א

ת"פ (חיפה) 56213-08-18

מדינת ישראל

נ ג ד

ח"א (עציר)

באמצעות בא כוחו - עו"ד דן גלעד (ס. ציבורית)

בית המשפט המחוזי בחיפה

[28.02.2019]

כבוד השופט יחיאל ליפשיץ

המאשימה

הנאשם

גזר דין

 

כללי

הנאשם, יליד 1995 ותושב חדרה, הורשע לאחר שמיעת ראיות בעבירה של שוד, לפי סעיף 402(א) לחוק העונשין, תשל"ז - 1977 (להלן: החוק). כמפורט בהכרעת הדין, ביום 17.8.18 בסביבות השעה 10:30, הלך ד.ו., יליד שנת 2000 (להלן: המתלונן) ברחוב עובדיה יוסף בחדרה כשהוא אוחז בידו מכשיר טלפון מסוג LG G4השייך לו. באותה עת, ניגש אליו הנאשם, נעמד מולו, שלף חפץ הנחזה להיות אקדח ואמר לו "אם אתה לא מביא לי את הטלפון שלך אני יורה בך". בשל פחדו מהנאשם, מסר המתלונן לנאשם את מכשיר הטלפון והאחרון נמלט מהמקום.

תסקיר שירות המבחן

הנאשם בן 24, רווק, התגורר טרם מעצרו בבית הוריו בחדרה. משפחתו מונה זוג הורים וארבעה ילדים, כאשר הנאשם הינו הצעיר מבין אחיו. במהלך לימודיו בבית הספר אובחן כסובל מהפרעת קשב וריכוז והומלץ לו על טיפול תרופתי, אותו לא נטל עקב התנגדות הוריו. לאחר סיום בית הספר היסודי שולב במסגרות שונות, בהן דווח על בעיות אלימות. הנאשם סיים 10 שנות לימוד ולא גויס לצבא בשל מעורבותו בפלילים.

הנאשם עמד על חפותו בפני שירות המבחן, ובנוגע לצריכת הסמים מסר כי החל לצרוך חשיש בגיל ההתבגרות ובהמשך סם מסוג "נייס גאי", עד למעצרו הנוכחי. שירות המבחן ציין כי בעבר נעשה ניסיון לשלבו בהליך שיקום וגמילה, אך ללא הצלחה.

שירות המבחן התרשם כי הנאשם בעל מאפייני אישיות אנטי חברתיים, אשר נותן לגיטימציה לשימוש בכוח ואלימות על מנת לקבל את דרישותיו ומתקשה בגילוי אמפתיה וראיית האחר. עוד צוין, כי השימוש בסמים מגיל צעיר מגביר את הסיכוי לחזרתיות בפלילים ובפרט בעבירות הקשורות בסמים. מדובר במי שעונשים שהוטלו עליו בעבר לא הרתיעוהו וכן לא שיתף פעולה עם גורמים טיפוליים. הנאשם אינו רואה בעיה בהתנהלותו ולדבריו אינו מכור לסמים ולא זקוק לגמילה.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 119 ש"ח