חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"א (תל-אביב-יפו) 60965-12-17 - עזרא חממי ואח' נ' וַעד הנאמנים לנכסי הווקף המוסלמי בת"א יפו ואח', החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 119 ש"ח
ת"א (תל-אביב-יפו) 60965-12-17 - עזרא חממי ואח' נ' וַעד הנאמנים לנכסי הווקף המוסלמי בת"א יפו ואח'

ת"א (תל-אביב-יפו) 60965-12-17

1. עזרא חממי

2. דן אבס

על-ידי באי-כוחם - עו"ד שמואל שוב וטל גליקסמן

3. יוסי חסון חברה להשקעות בע"מ

על-ידי בא-כוחה - עו"ד דוד שידלובר

נ ג ד

1. וַעד הנאמנים לנכסי הווקף המוסלמי בת"א יפו

על-ידי בא-כוחו - עו"ד יואב קוק

2. משרד האוצר

על-ידי באות-כוחו - עו"ד גב' סלביה רביד ושלומית ארבל

בית המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו

[21.08.2019]

לפני גרשון גונטובניק כבוד השופט

בקשה לסילוק על הסף מטעם הנתבע 2

החלטה

 

לפני בקשה מטעם הנתבע 2 (משרד האוצר-מדינת ישראל) לסילוק התביעה נגדו על הסף מחמת היעדר עילה או העדר יריבות. בקשה זו מעלה לדיון את שאלת הפירוט העובדתי הנדרש בכתב תביעה, כדי שניתן יהיה לתבוע את המדינה בגין פעולות של תאגיד ציבורי שהיא קשורה אליו.

1. ברקע הבקשה תביעה, שהוגשה נגד ועד הנאמנים לנכסי הווקף המוסלמי בתל-אביב-יפו ונגד משרד האוצר (המשיב 2)(להלן משרד האוצר או המבקש).

התובעים התקשרו בחוזה לרכישת נכס מקרקעין עם הנתבע 1 (ועד הנאמנים לנכסי הווקף (להלן: ועד הנאמנים)). תחילה רכשה התובעת 3 את הנכס. היה זה עוד ביום 15.7.73. באותה עת שמשה החלקה בחציה כבית קברות מוסלמי, וחציה השני, מושא התביעה, היה פנוי. זמן קצר לאחר מכן הגיש ועד הנאמנים תביעה לפסק דין הצהרתי לבטלות הסכם המכר (ת"א 2300/73). בסופה של התדיינות גובש (בשנת 1977) הסכם פשרה, שקיבל תוקף של פסק דין בבית משפט זה (על-ידי כב' השופט חלימה). במסגרת הסכם הפשרה מונו מטעם בית המשפט ארבעה עורכי דין, שהיו נציגי הצדדים אותה עת, ככונסי נכסים, על מנת להוציא לפועל את הוראות הסכם הפשרה. בין לבין מכרה התובעת 3 חלק מזכויותיה בקרקע, וכך נכנסו לתמונה, בסופה של דרך, גם התובעים 2-1 (כולם ביחד יכונו כתובעים או כמשיבים). מחלוקת רדפה מחלוקת, ובסופו של יום ניתן פסק דינו של בית המשפט העליון (כב' הנשיא ברק) בע"א 7398/00 עו"ד גולדברג-כונס נכסים נ' ועד הנאמנים לנכסי הווקף המוסלמי בתל-אביב-יפו, פ"ד נז(6) 730 (2003), שהורה להשלים את רישום החלקה על שם בעלי הזכויות.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 119 ש"ח