חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"א (תל-אביב-יפו) 30116-07-16 - פלונית נ' קופת חולים מאוחדת ואח', החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 119 ש"ח
ת"א (תל-אביב-יפו) 30116-07-16 - פלונית נ' קופת חולים מאוחדת ואח'

ת"א (תל-אביב-יפו) 30116-07-16

פלונית

נ ג ד

1. קופת חולים מאוחדת

2. דוד זליג

3. צבי כהנא

4. יצחק גדנסקי

5. אריק מילץ

בית משפט השלום בתל-אביב-יפו

[03.05.2018]

לפני בכיר מנחם (מריו) קליין כבוד השופט

החלטה

 

לפני תביעה לפי פקודת הנזיקין (נוסח חדש) התשכ"ח -1968 (להלן: "פקודת הנזיקין"). התובעת, ילידת 1970 טוענת שניזוקה קשות כתוצאה מטיפול שיניים כושל שקיבלה. התובעת הגישה חוו"ד מומחה מטעמה שקבע שקיימת בסיס לתביעה נגד הנתבעים כיוון שלא הייתה הסכמה מדעת מצד התובעת לטיפול, לא הוסבר לתובעת על מהות הניתוח וסיכויי קליטת השתלים או סיכונים שצפויים כתוצאה מההשתלות, בנוסף בוצעה עקירה של שיניים בריאות והחדרה לקויה של השתלים והוכנה תותבת נשלפת למרות שהובטח לתובעת שיקום הפה באמצעות כתרים. כמו כן קבע מומחה התביעה נכות צמיתה בשיעור 0.5% על אובדן 2 שיניים והעריך את עלות שיקום הפה בסך 80,000 ש"ח. מנגד הנתבעים הגישו חוו"ד שקבע שלא הייתה שום התרשלות שכן התובעת חתמה על טופס הסכמה להתקנת שתלים שבו הוסבר לה על הטיפול והסיכונים. כמו כן צוין שעקירת השיניים 14, 24 הייתה נכונה כיוון שהתובעת ביקשה שיקום שישפר את השפה ואת מראה פניה. לעניין התקנת השתלים קובע מומחה ההגנה כי עמדת השתלים תקינה ולא אלכסונית ואין צורך בהוצאת השתלים וניתן לבצע שיקום ע"ג השתלים הקיימים וכי לא נותרה נכות לתובעת ולא נדרש שום טיפול לשיקום הפה שאינו קשור במצבה הקודם לטיפול שקיבלה.

ב"כ התובעת המלומדת ביקשה שבית המשפט ימנה מומחה בתחום כירורגיה פה ולסת בשל המחלוקת בין המומחים מטעם הצדדים, וכי מינוי מומחה מטעם ביהמ"ש יסייע בהכרעת המחלוקת במידה והתיק לא יסתיים בפשרה.

ב"כ הנתבעת המלומד הגיב לבקשה תוך שהתנגד לה מהנימוקים שלהלן: מינוי מומחה נוסף בתיק רק יכביד על הצדדים ויגרום להוצאות שאין בהם צורך. יתירה מכך הצדדים מנהלים מו"מ שעדיין לא מוצה עד תום ולדעת הנתבעים נמצאים בישורת האחרונה וכי עליהם להמתין לכלל הגורמים המעורבים בתיק על מנת להגיע להסכמות כיוון שהרופאים שהו תקופה ממושכת בחו"ל וחזרו רק לאחרונה ולא ניתן היה לקבל את עמדתם. יתירה מזו, המשיבים מתנגדים למינוי מומחה בתחום הכירורגית פה ולסת שכן המומחה הרלוונטי לתיק הינו מומחה בתחום שיקום הפה.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 119 ש"ח