חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"א (תל-אביב-יפו) 50222-08 - מאסטרפוד בע"מ ואח' נ' מדינת ישראל , פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 119 ש"ח
ת"א (תל-אביב-יפו) 50222-08 - מאסטרפוד בע"מ ואח' נ' מדינת ישראל

ת"א (תל-אביב-יפו) 50222-08

1. מאסטרפוד בע"מ

2. מזונות מגלד שותפות מוגבלת

3. חוגר קר פרי בע"מ

4. מזונות מגלד חברה ליבוא ויצוא בע"מ

נ ג ד

מדינת ישראל (אגף המכס והמע"מ)

בית משפט השלום בתל-אביב-יפו

[09.09.2013]

כב' השופטת רחל ערקובי

פסק דין

 

מבוא:

בפניי תביעה שעניינה לקבוע כי אין לכלול את עלויות הכשרת הבשר המיובא (לרבות שחיטה והשגחה דתית על תהליך הייצור), בחישוב המכס.

התובעות הינן חברות המאוגדות בישראל, העוסקות בין היתר בייבוא בשר כבש ממפעל "פטגוניה" בצ'ילה, שבדרום אמריקה לישראל. על פי צו תעריף המכס והפטורים ומס קניה על טובין, שיעור המכס על בשר כבש מדרום אמריקה הוא 50% מערך הטובין.

על פי חוק בשר ומוצריו, התשנ"ד-1994 מותר לייבא לישראל בשר כבש כשר בלבד. לצורך ייבוא בשר הכבש, התובעות שכרו את עובדי הרבנות הראשית לישראל ושלחו אותם למפעל היצרן בדרום אמריקה לצורך הכשרתו וקבלת תעודת כשרות כחוק. עובדי הרבנות פיקחו על הליך שחיטת והכשרת הבשר.

התובעות נשאו בכל עלויות הכשרת בשר הכבש, לאמור, שילמו לספר בשר הכבש בעבור הבשר, ובנפרד, שילמו את עלויות הכשר הבשר בישראל בניכוי המסים המתחייבים כחוק, לרבות מס הכנסה וביטוח לאומי.

במשך השנים, התובעות שילמו את תשלומי המכס, בשיעור שחושב על פי מחיר בשר הכבש ששולם לספק הבשר, וכן, רכיבי ההובלה והביטוח הכלולים בהגדרת הערך לצרכי מכס על פי פקודת המכס.

בשלהי 2007 ובעקבות ביקורת שנערכה אצל התובעות, טענה הנתבעת 1 (באמצעות בית המכס מכרז), כי היה על התובעות לכלול את עלויות הכשרת ושחיטת בשר הכבש בערך המדווח לצורך חישוב המכס ואשר על כן לא שולם 50% בעבורו. ביום 2.12.2007 הוציאה התובעת 1 הודעה בדבר חיוב במכס ובמסגרתן היא דרשה תשלומי מכס נוספים בגין עלויות הכשרת הבשר (בין השנים 2007-2003), ובעקבות זאת, גבתה הנתבעת 2 מן התובעות דמי רציף נוספים בעבור משלוח ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 119 ש"ח