חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"א (רחובות) 38834-06-18 - י.פ נ' ביטוח ישיר חברה לביטוח בע"מ, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 119 ש"ח
ת"א (רחובות) 38834-06-18 - י.פ נ' ביטוח ישיר חברה לביטוח בע"מ

ת"א (רחובות) 38834-06-18

י.פ

נ ג ד

ביטוח ישיר חברה לביטוח בע"מ

ע"י עו"ד מרדכי גנות

בית משפט השלום ברחובות

[06.11.2019]

כבוד השופטת רנה הירש

ע"י עו"ד

החלטה

 

1. עניינה של התובענה דןנן בתאונת דרכים בה היה מעורב התובע, יליד 1944, ביום 26.12.17. בד בבד עם הגשת התביעה, הגיש התובע בקשה למינוי מומחים רפואיים בתחומים הבאים: אורתופדיה, נוירולוגיה, אורולוגיה, כירורגיה פלסטית, פנימאי ושיקום.

2. הצדדים הגיעו להסכמה על מינוי פרופ' משה סלעי כמומחה רפואי בתחום האורתופדיה. חוות דעתו של פרופ' סלעי ניתנה ביום 09.07.19, במסגרתה קבע כי לתובע נותרה נכות אורתופדית צמיתה בשיעור של 15% לפי סעיף 35(1)ב' לתקנות הביטוח הלאומי עקב מצב לאחר תיקון שבר בפיקת הברך עם השפעה קלה עד בינונית על כושר הפעולה הכללי והתנועות, וכן 10% לפי סעיף 37(8)ב' לתקנות הביטוח הלאומי, עקב שבר חוליה עם תזוזה ניכרת אך ללא הגבלת תנועות בקרבתה. פרופ' סלעי הציע "לשקול מינוי לתחום הפסיכו-גריאטרי שיקומי להערכת מצבו בתחום זה, לאור שעובר לתאונה עבד באורח מלא וניהל עסק עצמאי לחשמלאות רכב, ומאז התאונה אינו עובד".

3. ביום 21.08.19 ניתנה החלטתי המורה לב"כ התובע להבהיר האם הוא עומד על בקשתו למינוי כלל המומחים שפורטו בבקשה שהוגשה כאמור, או מבקש לצמצמה או לבטלה כליל, בין היתר בשים לב לתיעוד הקיים, לתשובת הנתבעת לבקשה, ולחוות הדעת של פרופ' סלעי. התובע הגיש את עמדתו ועמד על מינוי כלל המומחים שהתבקשו על ידו, בנוסף למומחה רפואי בתחום האורתופדיה אשר כבר מונה וחוות דעתו ניתנה, כאמור.

4. ביום 27.08.19 הוריתי לב"כ התובע להבהיר מדוע לא יפנה שאלות הבהרה לפרופ' סלעי כדי לבחון אם המומחה יוכל לחוות דעתו בעניין הנכות הנטענת בשל הצלקת הניתוחית בברך ובנוגע להשלכות השברים בצלעות, או שהוא סבור שיש למנות בעניינים אלה מומחים נוספים. כן הוריתי לב"כ הנתבעת להגיש התייחסות להמלצתו של פרופ' סלעי בנוגע לצורך במינוי מומחה בתחום הפסיכו-גריאטרי שיקומי.

הנתבעת הגישה את עמדתה והבהירה כי היא מתנגדת למינויו של מומחה רפואי ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 119 ש"ח