חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"א (רחובות) 15888-09-11 - קובי טל טואטי ואח' נ' אהרון וינקלר ואח', פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (רחובות) 15888-09-11 - קובי טל טואטי ואח' נ' אהרון וינקלר ואח'

ת"א (רחובות) 15888-09-11

1. קובי טל טואטי

2. אראלה טל טואטי

נ ג ד

1. אהרון וינקלר

2. חנה וינקלר

בית משפט השלום ברחובות

[11.01.2015]

כב' השופטת בכירה עיריה מרדכי

פסק דין

 

א. רקע עובדתי ודיוני:

1. התובעים רכשו מהנתבעים ביום 19/10/09 דירת גג (פנטהאוז), בבית משותף שברחוב מלצר 20, ברחובות. הדירה כוללת מרפסת-גג, לא מקורה, בשטח נרחב והדירה (כולל המרפסת הפתוחה האמורה), מתפרשות, באופן חלקי, מעל לשלוש דירות בבניין בקומה שמתחתן.

2. בהסכם המכר, המוכרים (הנתבעים) הצהירו כי: 'לא ידוע להם על קיומו של מום נסתר בדירה'. בסעיף 3(ב) הרוכשים (התובעים), הצהירו כי: 'בדקו היטב את הממכר פיזית ומשפטית הדירה נרכשת במצבה AS-IS' וכן 'הקונים מוותרים על כל טענה של פגם או של אי־ התאמה, בכפוף לנכונות הצהרות המוכר בסעיף 2 לעיל'. בסעיף 3(ג) הרוכשים (התובעים), הצהירו כי : 'ידוע להם כי קיימת רטיבות בחדר דרומי מערבי בקצה המסדרון מצד ימין והם לוקחים על עצמם את הטיפול בנושא זה'.

3. לטענת התובעים, הנתבעים הפרו את התחייבותם שבסעיף 2(ז) לחוזה, ככל שהם ידעו בפועל, מזה מספר שנים, על בעיות רטיבות נרחבות יותר בדירה, בטרם חתימת הסכם המכר והם בחרו להסתיר אותם, תוך כדי הצגת מצג שווא, לפיו הרטיבות ה"יחידה" הקיימת, לידיעתם, הינה במוקד אחד, בתקרה, שמקורה בגג המשותף של הבניין (שבאחריות וועד הבית), אותו מוקד רטיבות שפורט בס' 3(ג) לחוזה .

4. לטענת התובעים הצהרתם שבסעיף 3(ב) לחוזה אודות רכישת הדירה AS-IS, הוכפפה להצהרת הנתבעים בנושא זה, שקיבלה ביטוי בס' 2(ז), כפי שצוין מפורשות בסיפא של סעיף 3(ב) וזאת, לא בכדי.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח