חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"א (קרית-גת) 10081-01-18 - נתן קופיקה נ' יעקב יוסף דויטש, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (קרית-גת) 10081-01-18 - נתן קופיקה נ' יעקב יוסף דויטש

ת"א (קרית-גת) 10081-01-18

נתן קופיקה

ע"י ב"כ עו"ד שרון (שלמה) ברבי

נ ג ד

יעקב יוסף דויטש

ע"י ב"כ עו"ד יעקב מצא

בית משפט השלום בקרית-גת

[06.09.2019]

כבוד השופט משה הולצמן

החלטה

 

1. בקשה של הנתבע להגיש הודעה לצד שלישי כנגד ראובן בקר.

2. בגדרו של הליך זה הוגשה תביעה כספית כנגד הנתבע בטענה שהוציא כספים מהתובע בתואנת שווא לגבי ייעודם לצורך מתן תרומות לנזקקים, בעוד שבפועל שימשו אותו, ובשל הלוואה שהועמדה לו וטרם נפרעה.

3. הנתבע טען בבקשתו, בעיקרי הדברים, כי פנה למר בקר טרם הגשת כתב הגנתו בתחינה שיסייע לו להגיע לפתרון עם התובע נוכח טענותיו כי העביר לו כספים במסגרת הלוואות ולצורך תרומות; הנתבע פנה למר בקר מכיוון שהעביר אליו חלק ניכר מכספי התובע; מר בקר סירב להיעתר לפניות הנתבע, והכחיש קשר ומעורבות בקבלת הכספים; הנתבע נמנע מהגשת הודעת צד שלישי כנגד מר בקר בהעדר ראיות בעניינו; מר בקר הגיש תצהיר מטעמו של התובע והצהיר "... נכון להיום איני עושה זאת עוד וכי ישבתי עם התובע התוודיתי על הכל והשבתי ו/או הגענו להסדר ביחס לכספים שהגיעו אלי מכיסו בשליחות הנתבע", ומכאן שהודה שקיבל מהתובע כספים ביחד עם הנתבע, והתחלק עמו באופן שווה; לסברתו של הנתבע יש לזקוף לחובתו של התובע על שהסתיר את קשריו עם מר בקר ולהימנע מחיובו בהוצאות.

4. התובע הודיע על התנגדותו לבקשה, וטען, בעיקרי הדברים, שכתב התביעה אינו כולל את הכספים שמר בקר "התרים" את התובע בשליחות הנתבע; הנתבע טען בכתב ההגנה שחלק מהכספים שקיבל מהתובע הועברו ליהושוע סיטון, ולא העלה כלל טענות בעניינו של מר בקר; ההודעה לצד שלישי שהנתבע הגיש כנגד מר סיטון נמחקה לאחר שלא אותר; התובע התייחס לעניינו של מר בקר בכתב התביעה ללא חשיפת שמו, והגיש תצהיר עדות ראשית מטעמו; הנתבע "נזכר" בעניינו של מר בקר לאחר הגשת תצהירי הצדדים בהגיע המועד לקביעת דיון להוכחות; הנתבע מנסה להרתיע את מר בקר שהינו עד מטעמו של התובע; הנתבע הגיש את הבקשה בשיהוי ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח