חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"א (נצרת) 53996-11-18 - ח.מ רוד קונסטרוקציה ואח' נ' טבריה ש.ח בניין פיתוח וצנרת בע"מ ואח'
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 119 ש"ח
ת"א (נצרת) 53996-11-18 - ח.מ רוד קונסטרוקציה ואח' נ' טבריה ש.ח בניין פיתוח וצנרת בע"מ ואח'

ת"א (נצרת) 53996-11-18

1. ח.מ רוד קונסטרוקציה

נ ג ד

1. טבריה ש.ח בניין פיתוח וצנרת בע"מ

בית משפט השלום בנצרת

[08.01.2020]

כב' השופטת הבכירה - שאדן נאשף-אבו אחמד

החלטה בבקשה להפקדת ערובה להוצאות משפט

 

1. החלטה זו עניינה בקשת הנתבעת (להלן: "המבקשת") לחיוב התובעת (להלן: "המשיבה") בהפקדת ערובה להבטחת הוצאות המבקשת, מכוח הוראת סעיף 353א לחוק החברות, תשנ"ט-1999 (להלן: "חוק החברות").

2. ברקע לבקשה עומדת תביעת המשיבה לחיוב המבקשת בתשלום התמורה החוזית בסך 425,380 ₪ המגיעה למשיבה וזאת בגין עבודות נוספות וחריגות שביצעה האחרונה לבקשת המבקשת במסגרת הסכם קבלנות משנה שנערך ונכרת ביניהן.

3. לבקשה דנן, קדמה בקשתה של המשיה למתן פטור מתשלום אגרה, לאור שיתוק פעילותה העסקית עקב הטלת עיקולים על חשבונה ע"י רשות המסים. בקשה זו נדחתה על ידי בהחלטתי מיום 25.3.19, והאגרה הופקדה לתיק בית המשפט (בחודש אפריל 2019). הטעם המרכזי לדחיית הבקשה הנ"ל היה אי הוכחת העדר יכולת כלכלית של המשיבה וגם לא מצבם הכלכלי של בעלי המניות שלה.

4. בבקשה שלפניי לחיוב המשיבה בהפקדת ערובה להבטחת הוצאות המבקשת למקרה ותידחה התביעה כנגדה, סומכת המבקשת את יתדותיה על בקשתה הקודמת של המשיבה למתן פטור מתשלום אגרה, כך שלדידה די בבקשה האמורה וכן התצהיר שצורף ע"י בעל המניות מטעם המשיבה, מר חסן מסארוה, על מנת ליצור חשש ממשי לאי יכולתה של המבקשת לקבל את הוצאותיה, במידה ותביעת המשיבה תידחה. עוד סבורה המבקשת כי מדובר בתביעה המוגשת בחוסר תום לב, המתבטא בהצגת עובדות כוזבות ותביעת סכומים שהמשיבה אינה זכאית להם, אף מבלי שצורפו לתביעתה מסמכים מהותיים לתמיכה בה, כגון יומני עבודה.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 119 ש"ח