חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"א (מרכז) 11243-12-15 - יוסף מיכאלי נ' איתן ספיר ואח', פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 1,701,140 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 119 ש"ח
ת"א (מרכז) 11243-12-15 - יוסף מיכאלי נ' איתן ספיר ואח'

ת"א (מרכז) 11243-12-15

תיק חיצוני:

יוסף מיכאלי (מכלוף)

על ידי ב"כ עורך הדין סמוכה

נ ג ד

1. איתן ספיר

על ידי ב"כ עורכת הדין כרמלי

2. גבי ספיר

על ידי ב"כ עורך הדין שלזינגר

בית המשפט המחוזי מרכז-לוד

[07.08.2019]

כבוד השופטת הלית סילש

פסק דין

 

בפני תביעה, במסגרתה עתר התובע לקבלת סעדים הצהרתיים כמפורט להלן:

א. דירה ברחוב יפתח הגלעדי 35 בנתניה, הידועה כגוש 8232 חלקה 253/4 (להלן: "הנכס" או "הדירה") הינה רכושו של התובע - מר יוסף מיכאלי מכלוף (להלן: "התובע" או "מכלוף").

ב. הנתבע 1, מר איתן ספיר (להלן: "הנתבע 1" או "איתן") רכש מהתובע 3 דונמים בלבד, של קרקע בקיבוץ החותרים במקרקעין הידועים כגוש 10704 חלק מחלקות 5 ו-17 (להלן: "הקרקע בחותרים"), בעוד שני דונם נוספים, נותרו בבעלות התובע.

 

תמצית טענות התובע בכתב התביעה:

1. לטענת התובע, בינו לבין איתן, קיימת היכרות רבת שנים, ובעבר אף שררו ביניהם יחסי חברות קרובים, במסגרתם אף הכיר איתן לתובע את עוה"ד הורוביץ.

2. בחודש אפריל 2012, הציע עוה"ד הורוביץ לתובע, לרכוש את הדירה, השייכת לאחד מלקוחותיו - מר יצחק הלר, אשר נקלע לקשיים כספיים. באותה עת, היה התובע בסכסוך גירושין עם אשתו, אשר כיום הינה גרושתו.

3. התובע עניין את איתן ברכישה משותפת של הדירה, כאשר בשלב ראשון, הדירה תירשם הבעלות בה, בנאמנות, על שם איתן בלבד. תמורת הדירה הועמדה על סך של 1,060,000 ₪.

4. ביום 3.5.2012 נחתמו שני הסכמי נאמנות, האחד בין איתן לבין עו"ד הורוביץ והאחר בין התובע לעו"ד הורוביץ, וזאת לצורך מינויו של עוה"ד הורוביץ כנאמן של שני הצדדים, בחלקים שווים ביניהם, לצורך רכישת הדירה מהבעלים - מר הלר.

בנוסף, נחתם הסכם למכירת/ רכישת הדירה בין המוכר - מר הלר (באמצעות עוה"ד הורוביץ כמיופה כח) לבין עוה"ד הורוביץ - כנאמן עבור איתן.

5. לטענת התובע, נוכח סכסוך הגירושין בו הוא היה מצוי, שמו לא הופיע כרוכש, אולם הוא הבטיח את חלקו בדירה, באמצעות חתימה על הסכם נוסף מיום 3.5.2012, אותו ערך עוה"ד הורוביץ, ונחתם על ידי הצדדים במקביל לחתימת יתר ההסכמים ואשר הסדיר את חלוקת הזכויות בדירה ביניהם ( הסכם נוסף זה ייקרא להלן: "הסכם הבעלות במקרקעין").

6. עסקת המכר ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 119 ש"ח