חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"א (ירושלים) 4929-04-14 - א' ע' נ' ביקורופא בע"מ ואח'
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 1,701,140 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 119 ש"ח
ת"א (ירושלים) 4929-04-14 - א' ע' נ' ביקורופא בע"מ ואח'

ת"א (ירושלים) 4929-04-14

א' ע'

נ ג ד

1. ביקורופא בע"מ

2. מדינת ישראל - משרד הבריאות

בית משפט השלום בירושלים

[05.08.2019]

כבוד השופט אמיר דהאן

החלטה

 

זוהי בקשת הנתבעת 2 להוספת מסמך רפואי לסיכומיה ולקבלתו של אותו מסמך כראיה. המדובר בדו"ח טכני מפורט של ביצוע אלקטרו־קרדיוגרפיה מתאריך 14/05/18, אשר בוצעה בתובע.

כזכור, עסקה תביעתו של התובע באירוע לבבי שאירע לו בשנת 2011, כאשר ביום 19/04/11 הגיע אל מרפאת הנתבעת 1, וביום 20/04/11 הגיע לחדר המיון של המרכז רפואי רמב"ם בחיפה, שהוא בבעלות הנתבעת 2.

המסמך עוסק באשפוז מאוחר יותר של התובע במהלכו בוצע צנתור ולאחר הצינתור הבדיקה שבמחלוקת.

הנתבעת 2 טענה כי המסמך חיוני להבנת חקירתו של פרופ' צבעוני, והוא התייחס לבדיקה זו בעמ' 11 לפרוטוקול, שורות 17-15. יתר מסמכי אותו אשפוז צורפו על־ידי ב"כ התובע להודעה על צירוף מוצגים שניתנה לאחר עדותו של פרופ' צבעוני, וב"כ התובע פירט כי המדובר באותם מסמכי אשפוז שעליהם העיד פרופ' צבעוני. עוד ציינה הנתבעת 2 כי התובע עצמו ביקש לצרף בדיקת אקו־קרדיוגרפיה מתאריך 02/05/19, הגם שבאה לעולם הן לאחר האירועים והן לאחר חלק מן החקירות הנגדיות, ולא התעוררה כול התנגדות מטעם הצדדים שכנגד.

התובע טען כי המסמך המדובר לא הומצא לו ולא לבית־המשפט עד היום. להבנתו של התובע המסמך חשוד הן בשל השלב המאוחר שבו הוגש והן בשל תוצאת מקטע פליטה - חדר שמאל - תוצאה אשר אינה תואמת את הבדיקה שנעשתה ב־2019.

מסיבות אלה מתנגד התובע להמצאת המסמך לבית־המשפט, תוך שהוא מציין כי הוכחתו תצריך העדת עדים מרובים הן בשל הסתירה שהוא מעלה לעובדות אחרות והן בשל השלב שבו נעשה ניסיון להגישו.

הנתבעת 1 תומכת בהגשת המסמך תוך שהיא מציינת כי התנגדותו של התובע תמוהה, היה בידי התובע לחקור בחקירה חוזרת על אותו העניין ויש למנוע את התנגדותו של התובע שעה שהוא עצמו ביקש מסמך מאוחר יותר מאותו הסוג.

דיון והכרעה

נראה כי דין הבקשה להידחות.

הוספת ראיה בשלבים מאוחרים של ההתדיינות - מסגרת נורמטיבית

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 119 ש"ח