חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"א (ירושלים) 1757/99 - גבריאל הכרמלי נ' מדינת ישראל - משרד התחבורה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 119 ש"ח
ת"א (ירושלים) 1757/99 - גבריאל הכרמלי נ' מדינת ישראל - משרד התחבורה שלום ירושלים

ת"א (ירושלים) 1757/99

גבריאל הכרמלי

נ ג ד

מדינת ישראל - משרד התחבורה


בית משפט השלום ירושלים

[31.01.02]


בפני רפי שטראוס כב' השופט


בשם התובע - עו"ד מ. שפירא

פסק - דין

 

1.    תביעת קבלן שזכה במכרז והתקשר עם הנתבעת בחוזה על פיו קיבל על עצמו לשפץ את לשכת שר ומנכ"ל משרד התחבורה, החל בעבודה אך במהלכה סולק מהמקום בלא שניתן לו להשלים מלאכתו והוחלף בקבלן אחר.

2.    עיקר טענותיו : הנתבעת הניחה מכשולים בדרכו לכל אורך הדרך; כבר מהראשית לאחר שנקבע מועד לתחילת העבודה ולאחר שעשה את כל הצעדים המתחייבים, הזמנת חומרי גלם, ארגון צוות עובדים, הזמנת עבודות אצל אחרים (נגרות, מזגנים וכו') הונחתה עליו יום לפני תחילת העבודה ההוראה שלא יוכל להתחיל אלא כעבור כחודש ומעלה; במהלך העבודה ניתנו לו הוראות לשינוי ותוספות אך, בניגוד להוראות החוזה, סירבו אנשי הנתבעת לתת אותן הוראות בכתב; בניגוד למתוכנן מראש לא נמסר לו המקום (לשכות השר והמנכ"ל) כשהוא ריק ונאלץ לבצע את העבודות כאשר הפעילות השגרתית של השר, המנכ"ל והפקידים, ממשיכה להתנהל במקום. אף שעשה מאמץ מוגבר לעמוד בלוח הזמנים שהוכתב לו, כולל עבודה בשעות בלתי מקובלות נאלץ לבצע את העבודה בתנאים מכבידים.

כל זאת אירע בשל שהשר (שעמד להתחלף) או המנכ"ל לא שבעו נחת מהתכניות וביקשו לשנותן והממונים על ביצוע השיפוץ ביקשו לגלגל על התובע את האחריות לעיכובים ולעלות הכספית הנוספת שהתחייבה מכך.

בסופו של דבר נמנע ממנו להמשיך בעבודה. שומרי הבניין קיבלו הוראה לא להכניס לבניין אותו או את פועליו ובמקומו הובא קבלן אחר. אלא בעוד הוא נדרש לסיים את העבודה בתוך 45 ימים מתחילתה התאפשר לקבלן המחליף להשלים את העבודה בתוך כחמישה חודשים.

אף שלדעתו זכאי היה לתשלום עבור העבודות שביצע בסדר גודל של כ-.500,000 ₪ הסכימה הנתבעת לשלם לו -.120,000 ₪ בלבד ואף אלו שולמו באיחור רב מאוד.

הוא תובע את יתרת תמורת העבודות שהספיק לבצע בפועל, הפסד רווח בגין עבודות שלא בוצעו, פגיעה במוניטין, פיצוי עבור "התארכות העבודות" - סה"כ -.321,108 ש"ח.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 119 ש"ח