חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"א (ירושלים) 14505/04 - המוסד לביטוח לאומי נ' מנורה חברה לביטוח בע"מ ואח', פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 1,701,140 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 119 ש"ח
ת"א (ירושלים) 14505/04 - המוסד לביטוח לאומי נ' מנורה חברה לביטוח בע"מ ואח' שלום ירושלים

ת"א (ירושלים) 14505/04

המוסד לביטוח לאומי

נ ג ד

1. מנורה חברה לביטוח בע"מ

2. אבנר איגוד לביטוח נפגעי בע"מ רכב


בבית משפט השלום בירושלים

[04.09.2007]


כבוד השופט רם וינוגרד


בשם התובע - עו"ד כרמי זקן

בשם הנתבעות - עו"ד רענן בר-זוהר

 

פסק דין

 

1.    ביום 1.7.07 ניתן תוקף של פסק-דין מותנה (חלקי) להסכמה אליה הגיעו הצדדים. במסגרת הסכמה זו לא נותרה במחלוקת בין הצדדים אלא שאלת שיעור שכ"ט עו"ד והוצאות המשפט שישולמו לתובע. לעניין אחרון זה הוסכם בין הצדדים כי יוגשו סיכומים בכתב. סיכומי הנתבעות הוגשו אף הם עתה, ואין עוד מניעה מסיום ההתדיינות שבין הצדדים.

2.    במסגרת תובענה זו נחלקו הצדדים בשאלות עובדתיות ומשפטיות גם יחד. במישור העובדתי טענו הנתבעות כי על התובע להוכיח אם התאונה שאירעה לנפגע התרחשה במהלך העבודה או בדרכו של הנפגע לביתו. במישור המשפטי סבבה מחלוקתם הן את שאלת היקפו של הדיבור "רכב מעביד" והן את שאלת שיעור הריבית החלה מכוח ההסכם שבין הצדדים. בשל אופיה של המחלוקת העובדתית הגיש התובע תצהירי עדות ראשית של בני משפחת הנפגע (שפגיעתו בתאונה היתה קטלנית). לעניין השאלות המשפטיות הוגשו מסמכים זהים לאלה שהוגשו במסגרת תובענות אחרות שהתנהלו אותה עת.

3.    הצדדים ביקשו להמתין בשלב ראשון להכרעת השאלות שבמחלוקת בפסיקת בית המשפט המחוזי. במסגרת הדיון מיום 25.3.07, שהתקיים לאחר ההכרעה בסוגיות, הוצע לצדדים להסכים לתשלום הסכום תוך הסכמה כי אם תוכרע אחת מסוגיות אלה לטובת הנתבעות במסגרת בקשות רשות הערעור שהוגשו על החלטות בית המשפט המחוזי, יושב הסכום המתאים. הצדדים הגיעו להסכמה ברוח זו במסגרת ההסכם שקיבל תוקף של פסק-דין ביום 1.7.07. על פי הסכם זה ישולם לתובע סכום של 2,214,747 ₪ (הסכום כולל את הריבית ההסכמית). כן הוסכם כי הכרעה של בית המשפט העליון בסוגיה זו יכול שתביא לחידוש הדיון בתובענה, במקרים מתאימים.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 119 ש"ח