חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"א (חיפה) 60645-10-15 - דני כותני נ' חברת החשמל לישראל בע"מ, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 1,701,140 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 119 ש"ח
ת"א (חיפה) 60645-10-15 - דני כותני נ' חברת החשמל לישראל בע"מ

ת"א (חיפה) 60645-10-15

דני כותני

ע"י עו"ד מירה וולף ואח'

נ ג ד

חברת החשמל לישראל בע"מ

ע"י עו"ד הרצוג, פוקס , נאמן ושות'

בית משפט השלום בחיפה

[22.08.2019]

כבוד השופט אחסאן כנעאן

פסק דין

 

לפניי תביעה כספית שעיקרה סבה סביב בקשות שהגיש התובע לחברת החשמל, להגדלת מתח החשמל בבית שבחזקתו במושב צפרירים והתקנת מתקן פוטו-וולטאי ליצור חשמל מאנרגיה סולארית, במסגרת מה שמכוונה ה-"הסדרה השנייה" של יצור חשמל מאנרגיה סולארית. התובע מלין בתביעתו על אופן הטיפול בבקשתו להגדלת חיבור על ידי חברת החשמל, דבר שהוביל לבסוף לאי עמידה בתנאי הסף - בטרם מיצוי המכסה - והוא שבעת הגשת הבקשה להתקנת המתקן הפוטו וולטאי היה במקום הצרכנות חיבור בגודל מתאים. התובע טוען כי בשל כך נגרמו לו נזקים בדמות "הפסד רווחים" כפי שיפורט בהמשך.

טענות הצדדים

טענות התובע

1. התובע הוא בעלים של משק מספר 47 במושב צפרירים. במהלך החודשים אוגוסט-ספטמבר 2010 ביקש התובע להצטרף להסדר שהציעה הנתבעת ( להלן: חברת החשמל ) או הרשות לשירותים ציבוריים - חשמל ( להלן: הרשות ) לציבור הרחב לייצור חשמל מבוזר לצריכה עצמית והעברת עודפים באמצעות מערכת פוטו-וולטאית ( להלן: המערכת ו/או המתקן ) בהספק של 50 קילו-וואט אותה ביקש להקים על סככת לול בתחומי המשק. ביום 24/8/10 התקשר התובע בהסכם עם חברת ע.ג. הרים ירוקים 2009 בע"מ ( להלן: חברת הרים ירוקים ) לשם רכישת המערכת מאותה חברה והתקנתה על סככת הלול במשק. ביום 12/9/10 פתח התובע הזמנה להגדלת חיבור החשמל במשק מ-25*3 אמפר ל-80*3 אמפר ( להלן: ההזמנה להגדלת חיבור ) וכן הסדיר במועד הנדרש ומראש את מלוא התשלומים שנדרשו על ידי חברת החשמל בסך כולל של 7,958 ₪. ביום 10/11/10 שלחה חברת החשמל מכתב אל התובע במסגרתו צוין שהיא השלימה את התיאום הטכני הנדרש לשם ביצוע ההזמנה להגדלת החיבור. אל מכתבה צורף מסמך סיכום תיאום טכני, שם צוין שהמועד המבוקש לצורך גמר ביצוע הגדלת החיבור הוא 11/1/11. עוד צוין, שגמר הביצוע הוא עד ליום 5/1/11 כאשר אין צורך בעבודות רשת לצורך ביצוע החיבור. במקביל להזמנת הגדלת החיבור פעל התובע באמצעות חברת הרים ירוקים להתאמת מערכת חשמל ביתית להגדלת זרם החשמל ולשם כך הוצב ארון חשמל נוסף לצורך עבודות הגדלת החיבור.

...



במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 119 ש"ח