חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"א (חיפה) 596/01 - חלאילה נאסר נ' הדר חברה לביטוח בע"מ ואח'
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 119 ש"ח
ת"א (חיפה) 596/01 - חלאילה נאסר נ' הדר חברה לביטוח בע"מ ואח' מחוזי חיפה

ת"א (חיפה) 596/01

חלאילה נאסר

נ ג ד

1. הדר חברה לביטוח בע"מ

2. הפניקס הישראלי חברה לביטוח בע"מ

3. נימר אטרש


בבית המשפט המחוזי בחיפה

[31.03.2004]


השופט ש. ברלינר

פסק דין חלקי

 

לגבי התאונה מיום 28.11.96

 

1.    התובע יליד 11.4.72, תושב סחנין, קבלן לעבודות אבן. לטענתו, הוא נפגע בשתי תאונות דרכים, ובגין נזקי הגוף שנגרמו לו בשתי התאונות, הוא מבקש לחייב את הנתבעות, בנזקיו.

2.    התאונה הראשונה היא מיום 28.11.96 כאשר לטענת התובע הוא נפגע בשורש כף ידו הימנית בתאונת דרכים שהיא גם תאונת עבודה. התאונה ארעה לו במועד האמור בעת שעסק בעבודות בניית קיר אבן במגדל העמק, והיא נגרמה לטענתו, על ידי מחפרון שעבד במקום ועזר בביצוע העבודות. בגין תאונה זאת הוא תובע את הדר, מבטחת המחפרון.

התאונה השניה היא מיום 6.8.98 בה נפגע התובע בכתף הימנית, בברך ובראש כאשר נהג במכונית שהתנגשה במכונית אחרת. בגין תאונה זאת הוא תובע את הפניקס, מבטחת מכוניתו.

התאונה השניה אינה שנויה במחלוקת. התאונה הראשונה ונסיבותיה, שנויים במחלוקת. המחלוקת נסבה על נסיבות התאונה, מעורבותו של המחפרון בתאונה, ואופן אירוע התאונה.

 

החלטה זו נסבה על התאונה הראשונה.

3.    אין חולק כי ביום 28.11.96 עסק התובע בביצוע עבודות בניה ו/או ציפוי באבן של קיר במגדל העמק. בביצוע העבודות נעזרו העובדים ובהם התובע במחפרון, אשר עסק, בין היתר, בהעברת אבנים מן הערימה שבסמוך, שם נפרקו האבנים מן המשאית, למקומות שונות בקרבת הגדר ולאורכה כדי שיקל על הבונים, ליטול את האבן ולשלבה בגדר הנבנית על ידם.

עוד אין חולק, כי בעת ביצוע העבודות במקום, נגרמה לתובע פגיעה מאבן בשורש כף ידו הימנית. את מצבו של התובע בנדון זה, בדק ד"ר אליהו סלטי, אשר נתן חוות דעת מיום 7.2.00. הוא מתאר בחוות דעתו כי התובע נפגע בכף ידו הימנית. בבית החולים ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 119 ש"ח