חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"א (חיפה) 5922-05 - "שקמונה" חברה ממשלתית עירונית לשיקום הדיון בחיפה בע"מ נ' רבקה ממן ואח', פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (חיפה) 5922-05 - "שקמונה" חברה ממשלתית עירונית לשיקום הדיון בחיפה בע"מ נ' רבקה ממן ואח'

ת"א (חיפה) 5922-05

"שקמונה" חברה ממשלתית עירונית לשיקום הדיון בחיפה בע"מ

נ ג ד

1. רבקה ממן

2. אשר ממן


בית משפט השלום בחיפה

[13.10.2009]


כב' השופט שלמה לבנוני, סגן נשיא


בשם התובעת - עו"ד שינדלהיים

בשם הנתבעים - עו"ד ספרא אריה

 

פסק דין

 

1. התובעת היא בעלים של דירה הנמצאת ברח' חטיבת כרמלי 35/3 בחיפה והידועה גם כגוש 10878 חלקה 490 (להלן - "הדירה"). ביום 19.3.78 נחתם בין התובעת לבין הוריו המנוחים של הנתבע 2 (להלן, גם "אשר"), הם דינה ומרדכי ממן ז"ל, הסכם שכירות בלתי מוגנת מכוחו הושכרה הדירה להורים המנוחים. ההורים המנוחים נפטרו. הנתבעים, אשר ורעייתו, המשיכו להחזיק בדירה, לטענת התובעת שלא ברשות ולא בסמכות, חרף התראות שונות. לנוכח זאת הונחה תובענת התובעת לפינויים של הנתבעים וכן לתשלום חוב דמי שכירות בסך 3,739 ₪ נכון ל- 28.2.05.

2. הנתבעים התגוננו בפני התביעה. בלב טענתם נעוצה טענתו של אשר כי הוא התגורר בדירה מאז ומתמיד, למעט תקופה קצרה בה עזב את בית הוריו מ- 5.1.99 ועד 7/99, שאז חזר להתגורר בדירה לנוכח בקשתו של אביו המנוח לקבל את עזרתו עקב מצבה המידרדר של אמו המנוחה. לנוכח כל אלו טוען אשר כי הנתבעים נחשבים כ"דייר ממשיך" כמשמעותו בחוק זכויות הדייר בדיור הציבורי, התשנ"ח-1998 (להלן - "החוק").

3. הונחו בפניי תצהירי עדויות ראשיות לכל אורך הדרך. ניסיונות להגיע לפתרון מוסכם ברבות השנים לא עלה יפה. בשלב מסוים הודיעו ב"כ הצדדים לכב' הרשמת ספרא-ברנע כי בגין הסכסוך שבין הצדדים תלויה ועומדת עתירה שהוגשה על ידי אשר, אף כנגד התובעת, לבית המשפט לעניינים מינהליים בחיפה בתיק עתמ 3413/06. בסופה של דרך הוברר כי העתירה הנדונה נדחתה בפסק דינו של כב' השופט שפירא מיום 9.3.07. משכל אלו עמדו לנגד עיניי הסכימו ב"כ הצדדים כי יינתן פסק דין מנומק בדרך הרגילה על יסוד החומר שבתיק והגשת סיכומי טענות. סיכומי טענות אלו הונחו בפניי, ובשני מחזורים.

4. בלב הדיון שבפניי, כאמור, נטושה המחלוקת האם אשר הוא בבחינת "דייר ממשיך". אין עוררין כי על הדירה חלות הוראות החוק שהרי היא "דירה ציבורית", באופן שהוריו המנוחים של אשר היו בבחינת "זכאי", כמשמעותם בסעיף ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח