חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"א (חיפה) 20413/01 - פאר משה משרד לתכנון וייעוץ הנדסי בע"מ נ' רומטק אלקטרוניקה בע"מ, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 119 ש"ח
ת"א (חיפה) 20413/01 - פאר משה משרד לתכנון וייעוץ הנדסי בע"מ נ' רומטק אלקטרוניקה בע"מ שלום חיפה

ת"א (חיפה) 20413/01

פאר משה משרד לתכנון וייעוץ הנדסי בע"מ

נ ג ד

רומטק אלקטרוניקה בע"מ


בית משפט השלום חיפה

[31.10.2004]


כב' השופט ש. לבנוני


בשם התובע  - רז דורון

בשם הנתבעת  - בלטר, גוט, אלוני

פסק דין

 

נתוני רקע

1.    התובעת, כשמה, עוסקת בתכנון ויעוץ הנדסי. נטען כי המהנדס משה פאר (להלן-"משה"), המחה לה זכויותיו מכח התקשרות שלו עם הנתבעת. משה, כך הטענה, נשכר ע"י הנתבעת לביצוע עבודות תכנון כללי, קונסטרוקציה ופיקוח עליון באתר כלשהו. בגין שירותיו נטען כי הנתבעת נותרה חייבת סכומי קרן בסכומים של 36,486.45 ₪ ליום 10/1/96 ו- 13,876.20 ₪ ליום 15/1/96. הנתבעת התגוננה בפני התביעה.

2.    תחילה נדרשתי לעתירתה של הנתבעת לסילוק התובענה על הסף. עילת הבקשה נסמכה הן על העדר עילה מנוסחו של כתב התביעה והן לעניין המחאת הזכות הנטענת. דחיתי הבקשה האמורה, ועל כך להלן. אחר הדברים הללו הוריתי על הגשת תצהירי עדויות ראשיות. מטעם התובעת הוגשו תצהיריהם של משה ושל מר גידי זולקוב (להלן- "גידי"), מי שהיה מהנדס ומנהל הפרוייקט הנדון. מטעם הנתבעת הוגש תצהירו של מר צבי פאר (להלן- "צבי"), מי ששימש כמנכ"ל הנתבעת בתקופה הרלוונטית.

כשכל אלו הונחו לנגד עיני הסכימו ב"כ הצדדים כי יינתן פסק דין מנומק בדרך רגילה על יסוד החומר שבתיק והגשת סיכומי טענות. בדעתי להידרש לנשואי המחלוקת, עקב בצד אגודל, בהתאם לנושאים שרוכזו בצורה נאה בסיכומי ב"כ הנתבעת. כפי שיפורט להלן התשתית הצריכה לפנים עולה משורה של מסמכים שצורפו לתצהירו של משה. טרם שאדרש, איפוא, לסוגיות הצריכות לפנים אסקור את המסכת העובדתית, הן המוסכמת ולו השנויה במחלוקת, כפי שהיא עולה מן המסמכים האמורים.

 

המסכת העובדתית

3.    בתאריך 10/7/94 שיגר משה לנתבעת מכתבו (פ/2), בגדרו ניתנה "הצעת מחיר לתכנון קונסט' וכן לניהול מעקב ופיקוח". נרשם כי שכר הטרחה ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 119 ש"ח