חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"א (חיפה) 18044-11-12 - עופר כהן נ' בן ציון גרוסמן, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (חיפה) 18044-11-12 - עופר כהן נ' בן ציון גרוסמן

ת"א (חיפה) 18044-11-12

עופר כהן

נ ג ד

בן ציון גרוסמן

בית משפט השלום בחיפה

[09.06.2015]

כבוד השופט אבישי רובס

פסק דין

 

1. התובע, עו"ד במקצועו, הגיש כנגד הנתבע, אשר היה במועד הגשת התביעה סטודנט למשפטים, תביעה כספית בסדר דין מקוצר על סך של 125,000 ₪ . לטענתו, הנתבע הפר הסכם מכר, במסגרתו מכר התובע לנתבע דירה ברחוב צפת 2 בחיפה (להלן "הדירה"). סכום התביעה כולל סך של 100 אלף ₪ בגין יתרת התמורה שלא שולמה על פי ההסכם וכן, סך של 25,000 ₪ בגין פיצוי מוסכם על פי הוראות ההסכם.

2. כפי שעולה מכתב התביעה, ביום 6.7.2012 נכרת בין הצדדים הסכם מכר, לפיו רכש הנתבע מהתובע את הדירה. הנתבע יוצג באותה עת על ידי עו"ד יצחק טולדנו וההסכם נחתם במשרדו של הנ"ל, כשהנתבע מלווה באביו, אשר פעל במשך שנים ארוכות כמתווך דירות ובחברתו, המשמשת יועצת משפטית. על פי הוראות ההסכם, התחייב הנתבע לשלם לתובע את תמורת הנכס בסך של 250,000 ₪.

התובע טען, כי הנתבע פנה אליו בהצעה לרכישת הדירה, לאחר שהופנה אליו על ידי משרד תיווך. נטען, כי הנתבע ערך בדיקות יסודיות ומקיפות במשרדי עיריית חיפה, עובר לרכישה וחתימתו על ההסכם, כשהוא מתייעץ עם גורמים משפטיים נוספים, מלבד ב"כ. הנתבע בדק את כלל הנתונים העובדתיים והתכנוניים ומצבה המשפטי של הדירה ובמהלך המו"מ בין הצדדים, דרש לערוך מספר שינויים בטיוטת ההסכם.

במועד חתימת ההסכם בקש הנתבע מהתובע לאפשר לו לקבל את החזקה בדירה, על מנת לבצע בה רענון ולשפצה, על מנת להתאימה לצרכיו. התובע, אשר נתן אמון בנתבע ובאביו, המוכר לו מזה שנים רבות, נענה לבקשתו ומסר לידיו את החזקה בדירה בטרם שלם את מלוא התמורה.

התובע טען, כי בצע את כל המוטל עליו על פי ההסכם ומסר את כלל האישורים הרלבנטיים, לרבות אישורי מיסים ואישור העיריה להעברת הזכויות בנכס. הנתבע מאידך, שלם ע"ח התמורה סך של 150,000 ₪ בלבד וחרף העובדה שהוא מחזיק בדירה ועושה בה שמוש בלעדי, כמנהג בעלים, מאן שלם את יתרת התמורה בסך של 100,000 ₪, בתירוצים שונים, הסותרים את התחייבויותיו.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח