חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"א (חדרה) 32384-10-19 - או.אמ.די ציוד ומזון לחיות בע"מ ואח' נ' שמעון בזדטני, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 119 ש"ח
ת"א (חדרה) 32384-10-19 - או.אמ.די ציוד ומזון לחיות בע"מ ואח' נ' שמעון בזדטני

ת"א (חדרה) 32384-10-19

1. או.אמ.די ציוד ומזון לחיות בע"מ

2. סמארט פט בוניטה בע"מ

נ ג ד

שמעון בזדטני

בית משפט השלום בחדרה

[01.02.2020]

כב' הרשמת הבכירה טלי מירום

החלטה

 

1. בפניי בקשה לביטול פסק דין שניתן ביום 15.1.2020 בהעדר כתב הגנה מטעם המבקשות.

2. ביום 22.10.19 הגיש המשיב תביעה כספית נגד המבקשות, בה הוא טוען לחוב של מבקשת מס' 1 כלפיו בגין שני שיקים שמשכה לפקודתו ואשר חוללו בהעדר פרעון; כן טען המשיב, כי יש להרים את מסך ההתאגדות בין שתי המבקשות ולחייב את מבקשת מס' 2 בחובה של מבקשת מס' 1, לאחר שזו העתיקה את פעילותה העסקית למבקשת מס' 2, אך זאת באופן פיקטיבי ולמראית עין בלבד, כאשר שתי החברות נשלטות למעשה על ידי אותו אדם, עז לבקוביץ.

3. בד בבד עם הגשת התביעה הגיש המשיב בקשה לצו עיקול זמני על נכסיה של מבקשת מס' 2, ובהחלטה מיום 24.10.19 נעתרתי לה והוריתי על מתן צו עיקול זמני כמבוקש.

4. ביום 17.11.19 הגישו המבקשות כתב טענות שכותרתו "התייחסות ראשונית לחומר ובקשה דחופה", כאשר מעיון בכתב הטענות עולה, כי למעשה מדובר בבקשה לביטול העיקולים הזמניים שהוטלו.

5. בבקשה כפרו המבקשות בדרישה להרים את המסך ביניהן וטענו, כי מבקשת מס' 2 נכנסה בנעליה של מבקשת מס' 1 זמן רב בטרם הוגשו ההליכים בתיק ולפיכך אין כל קשר עסקי או אחר בינה ובין המשיב; עוד נטען, כי מבקשת מס' 1 נקלעה למצב כלכלי קשה כתוצאה ממעשה "עוקץ" של צד שלישי שרימה והונה אותה, הפקיד שיקים שמסרה בידיו מבלי שהתמלא התנאי המוקדם להצגתם לפרעון לפי המוסכם ביניהם, והפר את התחייבותו לשלם לה את תמורתם.

6. במסגרת הבקשה צויין, כי בין הצדדים מתנהל הליך מקביל, בקשה לביצוע השיקים שנמשכו על ידי מבקשת מס' 1 לפקודת המשיב, ואשר חוללו בהעדר פרעון, והתנגדות שהוגשה על ידי המבקשת. התנגדות זו נמחקה בהחלטה של כב' הרשם שמעון רומי, מן הטעם שלא הוגשה במועד ולא הוצגה בקשה ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 119 ש"ח