חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"א (הרצליה) 2723-05 - גולן זריהן נ' יוסי גבעתי, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 1,701,140 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (הרצליה) 2723-05 - גולן זריהן נ' יוסי גבעתי

ת"א (הרצליה) 2723-05

גולן זריהן

נ ג ד

יוסי גבעתי

1. עיתון חדשות הגליל בע"מ צדדי ג'

2. אלי סבתי

5. עיריית קרית שמונה


בית משפט השלום בהרצליה

[22.01.2009]


כב' השופט צבי דותן


בשם התובע - עו"ד שמואל עיני; עו"ד ליטל פלד

בשם הנתבע - עו"ד ד"ר שמואל סעדיה

בשם צד ג'/2 - עו"ד סולימאן סמיר

בשם צד ג'/5 - עו"ד אריאל בר-יוסף

 

החלטה

 

ההשתלשלות העובדתית וטענות הצדדים

1.    עיריית קרית שמונה והמועצה האזורית גליל עליון הקימו בשנת 1992 את עמותת מיט"ב (ראשי תיבות: מרכז יזמות טכנולוגית בתנאי חממה), וזאת למטרת עידוד היזמות העיסקית טכנולוגית בקרב עולים חדשים ואחרים. העמותה הקימה מרכז יזמות למחקר ופיתוח תעשייתי בתנאי חממה (להלן - "החממה הטכנולוגית"). כמו כן, העמותה הקימה חברה בשם מיט"ב מרכז יזמות טכנולוגית בע"מ (להלן - "חברת מיט"ב"), וזאת על מנת שהחברה תנהל את החממה הטכנולוגית. העמותה היתה בעלת 99% מהמניות בחברת מיט"ב.

2.    בתאריך 3/6/03 נחתם הסכם להפרטת החממה הטכנולוגית. בהסכם זה מכרה העמותה כמעט את כל מניותיה בחברת מיט"ב לארבע חברות, בחלקים שווים ביניהן: חברת אורחג אחזקות; חברת ביוליין תרפויטיקה; החברה הכלכלית קרית שמונה בע"מ; ואגודה שיתופית בשם פיתוח הגליל.

החברה הכלכלית קרית שמונה (להלן - החב' הכלכלית") היא חברה עירונית, שמנהלת את נכסי העירייה, ומשמשת זרוע ביצועית של העירייה (פרו' עמ' 102, ש' 7-3).

יש לציין כי התובע שימש, במועד חתימת ההסכם הנ"ל, בתפקיד מנכ"ל החברה הכלכלית, וכן היה חבר ועד העמותה, כמו גם דירקטור בחברת מיט"ב, וגיזבר חברת מיט"ב. בעבר, עד שנת 2002, כיהן התובע בתפקיד גיזבר עיריית קרית שמונה. כיום הוא מכהן בתפקיד גיזבר עיריית הרצליה.

3.    הנושא של הפרטת החממה הטכנולוגית הועלה לדיון בישיבת מועצת העיר קרית שמונה, באפריל 2005, שבה נטען כי החממה הטכנולוגית הועברה לבעלותן של ארבע חברות (וביניהן החב' הכלכלית), וזאת ללא כל תמורה, ואף מבלי שתהליך ההפרטה דווח או אושר על ידי מועצת העיר, או על ידי משרד הפנים. בעקבות החלטת מועצת העיר, פנה מבקר העירייה מר אברהם פינטו לרואה חשבון חיצוני, רו"ח אלעד יריב, על מנת שזה יבצע ביקורת חקירתית בענין התנהלות החברה הכלכלית בקשר להפרטת החממה הטכנולוגית.

 

דו"ח יריב

4.    רו"ח יריב ביצע את הביקורת, והגיש למבקר העירייה ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח

אינדקס עו"ד בתקדין

אלעד רייך עו"ד
ביטוח
חוזים
נזיקין
צפה בפרופיל
שמעון ריינר משרד עורכי דין
הוצאה לפועל
חוזים
מקרקעין
צפה בפרופיל