חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"א (באר-שבע) 1215-05-18 - יפית סעדיה ואח' נ' אחים אום חברה לעבודות בנין השקעות ופיתוח בע"מ ואח', החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 1,701,140 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 119 ש"ח
ת"א (באר-שבע) 1215-05-18 - יפית סעדיה ואח' נ' אחים אום חברה לעבודות בנין השקעות ופיתוח בע"מ ואח'

ת"א (באר-שבע) 1215-05-18

1. יפית סעדיה

2. חזי סעדיה

נ ג ד

אחים אום חברה לעבודות בנין השקעות ופיתוח (1995) בע"מ

בית משפט השלום בבאר-שבע

[09.08.2019]

כבוד השופטת נעם חת מקוב

החלטה

 

1. בקשה של המבקשים (להלן: "התובעים") להורות למשיבה (להלן: "הנתבעת") לגלות את כל המסמכים מתוך הליך נוסף שהתנהל בין הנתבעת לבין דיירים אחרים באותו בניין בו מצויות הדירות נושא ההליך כאן (ת"א (שלום ת"א) 42420-05-12 רוגוף ואח' נ. אחים אום חברה לעבודות בניין השקעות ופיתוח (1995) בע"מ. להלן: "ההליך הנוסף").

 

טענות הצדדים ורקע כללי

2. לטענת התובעים, בהליך הנוסף נבחנו עניינים דומים לאלה בהם עוסקת התביעה כאן ועל כן יש להורות לנתבעת לגלות את המסמכים.

3. הנתבעת התנגדה לבקשה וטענה כי בהליך הנוסף נחתם הסכם פשרה בו הוסכם כי הוא יהיה חסוי ועל כן אין לחשוף את המסמכים, כמו כן טענה הנתבעת כי הגילוי פוגע בפרטיותה בהתאם לקבוע בסעיף 2(8) לחוק הגנת הפרטיות תשמ"א 1981 (להלן: "חוק הגנת הפרטיות").

4. במקביל לבקשה כאן, הגישו התובעים בקשה לעיון לבית המשפט בו נדון ההליך הנוסף וביום 19.07.19, נעתר בית המשפט בהליך הנוסף למרבית הבקשה והתיר לתובעים לעיין בכל מסמכי התיק למעט בפרוטוקול הדיון בו הושגה הפשרה ובהסכם הפשרה עצמו.

5. הנתבעת סברה כי למרות החלטה זו, השיקולים של חיסיון והגנה על הפרטיות יפים לכל מסמכי התיק ואין לחייב אותה לגלותם. התובעים מצידם צירפו לתשובה שהגישו את רוב מסמכי התיק בהם הותר להם לעיין, ביחד עם תצהיר גילוי מסמכים משלים ועל כן נראה כי השאלה היחידה שנותרה לבירור היא גילוי פרוטוקול הדיון בו הושגה הפשרה והסכם הפשרה עצמו, שכן לגבי שאר המסמכים שאלת הגילוי נותרה תיאורטית.

6. בתשובה חזרו התובעים על טענתם בדבר חשיבות גילוי המסמכים וטענו כי לא עומדת לנתבעת טענת חיסיון אלא רק הסכם סודיות אשר אינו עולה כדי חיסיון ויש לאזנו מול התועלת שבגילוי המסמכים. כמו כן טענו התובעים כי הנתבעת כתאגיד אינה זכאית להגנה על פרטיותה ועל כן יש לחדות את טענתה בדבר פגיעה בפרטיותה.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 119 ש"ח