חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > רע"ב 96/17 - יקיר פדידה נ' שירות בתי הסוהר ואח'
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 119 ש"ח
רע"ב 96/17 - יקיר פדידה נ' שירות בתי הסוהר ואח'

רע"ב 96/17

יקיר פדידה

נ ג ד

1. שירות בתי הסוהר

2. בית המשפט המחוזי מרכז-לוד

בבית המשפט העליון

[09.01.2017]

כבוד השופט מ' מזוז

בשם המבקש - עו"ד מוטי נוה

 

החלטה

 

1. המבקש הורשע, על פי הודאתו במסגרת הסדר טיעון, בביצוע עבירות אינוס ומעשים מגונים בקטינה כבת 16, והוא מרצה עונש מאסר בפועל של 4 שנים מאז יום 5.1.2014. בקשתו לשחרור מוקדם לפי חוק שחרור על תנאי ממאסר, התשס"א-2001 (להלן: חוק שחרור על תנאי) נדונה לפני ועדת השחרורים ונדחתה, לאחר שהתברר לוועדה כי המבקש לא השתלב בטיפול ייעודי בין כתלי הכלא.

2. המבקש הגיש עתירה לבית המשפט המחוזי מרכז-לוד בשבתו כבית משפט לעניינים מינהליים, במסגרתה טען כי החלטת הוועדה איננה סבירה, שכן הוא עבר הליכים טיפוליים שונים המיועדים לעברייני מין בין כתלי הכלא, וכי בקשתו להשתלב בטיפול ייעודי נדחתה אך בשל יתרת מאסר קצרה. בית המשפט דחה את העתירה. נקבע כי ועדת השחרורים שקלה בצדק לחובת המבקש את אי השתלבותו בטיפול ייעודי, הגם שהסיבה לכך הייתה יתרת המאסר הקצרה שנותרה לו. הודגש כי השאלה האם אי ההשתלבות נבעה כתוצאה ממדיניות שב"ס אינה רלבנטית לענייננו, והחשוב הוא שהמבקש לא השתלב בטיפול ייעודי ועל כן ההערכה לגבי מסוכנותו נותרה בינונית.

3. על כך הוגשה הבקשה שלפני, במסגרתה נטען כי פסק דינו של בית המשפט המחוזי הוא שגוי. טענתו העיקרית של המערער היא כי פסק הדין מרוקן מתוכן את הוראות חוק שחרור על תנאי, ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 119 ש"ח