חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > רע"א 7161/05 - בת דור-אגודה לאומנות המחול תל אביב נ' מיכאל פוקס ואח',  
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 1,701,140 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
רע"א 7161/05 - בת דור-אגודה לאומנות המחול תל אביב נ' מיכאל פוקס ואח' עליון

רע"א 7161/05

בת דור-אגודה לאומנות המחול תל אביב

נ ג ד

1. מיכאל פוקס

2. מייקל וארט

3. סטנלי גלוק


בבית המשפט העליון

[31.08.2004]


כבוד הרשם יגאל מרזל


בקשה לפטור מתשלום ערבון

 

החלטה

 

1.    בפני בקשה לפטור מעירבון בהליך שבכותרת. עניינו של ההליך בנכס בתל אביב, אותו קיבלה המבקשת לשימושה בלא תמורה במשך עשר שנים, לפי צוואת המנוחה בת שבע רוטשילד. המשיבים ביקשו לפנות את המבקשת מן הנכס, מאחר ולטענתם היא ביצעה חמש הפרות של הסכם הרישיון. בית משפט השלום בתל אביב יפו קיבל את תביעתם, אך עיכב את ביצוע הפינוי למשך כחודש. בית המשפט המחוזי סרב להמשיך את עיכוב הביצוע, ומכאן ההליך בבית משפט זה.

2.    המבקשת טוענת כי סיכויי ההליך טובים, מאחר ובית המשפט המחוזי שגה בהחלטתו, עת התעלם מן העובדה שהמבקשת זכאית להשתמש בנכס בלא תמורה משך 10 שנים, וכן מן העובדה שהמבקשת לא תוכל לעמוד בעלויות הפינוי וההעברה למקום אחר. עוד נטען כי טעה בית המשפט עת לא קיים דיון בנושא. נטען כי אף לעניין סיכויי הערעור לגופם, על החלטת בית משפט השלום, מדובר בסיכויים טובים, שכן בית המשפט לא התייחס לטענות עובדתיות ומשפטיות של המבקשת, המקנות לה לכל הפחות עילת הגנה, ומחייבות מתן רשות להגן. עוד נטען כי מצבה הכלכלי של המבקשת אינו מאפשר הפקדת עירבון, שכן היא מצויה בגירעון של כ-6,000,000 ₪, אינה נתמכת על ידי הממסד, ומתקיימת מתרומות אשר מקורותיהן מתדלדלים.

3.    המשיבים מתנגדים לבקשה. לטענתם, מדובר בערכאה השלישית הדנה בתיק, כאשר שתי הקודמות דחו את טענות המבקשת, והמבקשת אף לא שילמה הוצאות בהן חוייבה בערכאות הקודמות. עוד נטען כי אי הפקדת עירבון בשלב זה משמעה הצהרה כי שוב לא ישולמו הוצאות, וכי המבקשת אינה אדם פרטי עני אלא גוף גדול הזוכה לתקבולים גדולים והכנסות מפעילויות שונות, תקבולים אשר הועלמו מעיני בית המשפט בבקשת המבקשת. כן נטען כי המבקשת לא פרטה את מצבה הכלכלי מעבר לדו"ח לאקוני, שאינו תצהיר ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח

אינדקס עו"ד בתקדין

כפיר חקירות
פלילי
חוקרים פרטיים
צפה בפרופיל
עוז צמח משרד עורכי דין
אזרחי
הוצאה לפועל
מקרקעין
צפה בפרופיל