חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > רע"א 7138/98 - שמעון בניסטי נ' אלום עשת (אומן) בע"מ
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 119 ש"ח
רע"א 7138/98 - שמעון בניסטי נ' אלום עשת (אומן) בע"מ, ~

רע"א 7138/98

שמעון בניסטי

נגד, ~

אלום עשת (אומן) בע"מ, ~ , ~

בבית המשפט העליון

[27.3.2000]

לפני א' ברק הנשיא

בקשת רשות ערעור עו"ד י' גולדשטיין - בשם המבקש

פ ס ק - ד י ן, ~

פ ס ק - ד י ן


הנשיא א' ברק

1. בפני בקשת רשות ערעור על פסק דינו של בית המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו (כב' השופטות ד"ר דרורה פלפל-אב"ד, אסתר קובו ושרה ברוש) בע"א 1576/97 מיום 25/10/98, בו קיבל בית המשפט את ערעור המשיבה על פסק דינו של בית המשפט השלום בבת-ים מיום 28/09/97 (כב' השופט גן מור) בת"א 4556/95 וקבע, כי פסק דינו של בית משפט השלום יתוקן כך: הפחתת אחוזי הנכות התיפקודית של המבקש מ50% ל20% וכן קביעה, כי שכרו של המבקש לצורך חישוב הפסדיו, יעמוד על ממוצע שכרו בשלושת החודשים שקדמו לתאונה, תחת הסכום של 6,800 ש"ח אשר נקבע על ידי בית משפט השלום.

2. המבקש הוא מסגר במקצועו. הוא נפצע בעת עבודתו. המבקש הגיש תובענה לבית משפט השלום לקביעת אחריות המשיבה לתאונה ולקביעת הפיצויים המגיעים לו עקב כך. בבית משפט השלום נפסק בשאלת האחריות, כי המשיבה אכן הפרה את חובתה, כמעביד סביר, להקנות שיטת עבודה בטוחה ומקום עבודה חסר סיכונים, לעובדיה. עם זאת קבע, כי למבקש אשם תורם בשיעור של 10%. אשר לפיצויים קבע בית המשפט, כי למבקש נכות תפקודית בגובה של 50% למרות שנכותו הרפואית, על פי חוות דעת המומחה, הייתה בשיעור של 10% בלבד. קביעה זו לקחה בחשבון את מקצועו, גילו של המבקש ומצב שוק העבודה. אשר לגובה השכר קבע בית המשפט את בסיס השכר לצורך חישובי הנזק, כיחס שבין שכרו האחרון של המבקש לבין השכר הממוצע במשק.

3. המשיבה הגישה ערעור לבית המשפט המחוזי ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 119 ש"ח