חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > צפון (מחוזי) 266/13 - התובע הצבאי נ' סמל א.א., הכרעת דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 119 ש"ח
צפון (מחוזי) 266/13 - התובע הצבאי נ' סמל א.א.

צפון (מחוזי) 266/13

התובע הצבאי

(ע"י ב"כ, סגן אור פרים )

נ ג ד

סמל א.א.

(ע"י ב"כ, עו"ד גבי שמואלי )

בבית הדין הצבאי המחוזי במחוז שיפוטי צפון

[09.09.2013]

בפני : סא"ל כרמל ווהבי - אב"ד השופטים

סרן חמדה פרחאת - שופט

רס"ן עמיד חלבי - שופט

הכרעת דין

 

הנאשם מורשע, על פי הודאתו, בשתי עבירות שעניינן, האחת, הונאה בכרטיס חיוב, לפי סעיף 17 רישא לחוק כרטיסי חיוב, תשמ"ו - 1986, והשנייה, ניסיון להונאה בכרטיס חיוב, לפי סעיף 17 רישא לחוק כרטיסי חיוב, תשמ"ו - 1986 + סעיף 25 לחוק העונשין, התשל"ז - 1973, בהתאם לכתב האישום ולפרטים הנוספים.

גזר דין

הנאשם, סמל א.א., הורשע על פי הודאתו בשתי עבירות, האחת עניינה הונאה בכרטיס חיוב, והשנייה עניינה ניסיון להונאה בכרטיס חיוב. עובדות כתב האישום והפרטים הנוספים מלמדים, כי במהלך התקופה שבין חודש יולי - אוגוסט 2012, רכש הנאשם באמצעות כרטיס אשראי השייך לרב"ט טל ברעם מוצרי מזון בסכום כולל של 2900 ₪, וזאת לאחר שהנאשם נטל את פרטי כרטיס האשראי של רב"ט ברעם ללא ידיעתו של האחרון וללא הסכמתו.במהלך אותה תקופה, הנאשם ניסה בשתי הזדמנויות שונות, לבצע שימוש בפרטי כרטיס האשראי של רב"ט ברעם לצורך רכישת מוצרים של חברת "הוט מובייל", אולם הדבר לא התאפשר נוכח חסימת הכרטיס בשל חשד לגניבתו. הנאשם החזיר לרב"ט ברעם את סכומי החיוב שנעשו בכרטיס כתוצאה מהשימוש בו. עוד עולה מהפרטים הנוספים כי בגין תיק זה הנאשם לא הוחזק במעצר כלל.

הצדדים הציגו הסדר טיעון ובו עתירה מוסכמת להשית על הנאשם 55 ימי מאסר בכליאה ממשית, מאסר מותנה לשיקול דעת בית הדין וכן הורדה לדרגת טוראי. בבסיס הסדר הטיעון עמדו השיקולים הבאים: הודאתו של הנאשם הן במהלך החקירה והן בפני בית הדין, העובדה כי הנאשם החזיר לרב"ט ברעם את סכומי החיוב, העובדה כי הנאשם משוחרר כיום מן השירות וכן נסיבותיו המורכבות של הנאשם מבית כפי שפירט הסנגור ובכלל זה המצוקה הכלכלית ממנה הוא סובל.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 119 ש"ח