חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > עמ"נ (ירושלים) 6665-08-19 - זדולינה קטרינה [Zadolynna Kateryna] נ' משרד הפנים - רשות האוכלוסין וההגירה, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 1,701,140 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 119 ש"ח
עמ"נ (ירושלים) 6665-08-19 - זדולינה קטרינה [Zadolynna Kateryna] נ' משרד הפנים - רשות האוכלוסין וההגירה

עמ"נ (ירושלים) 6665-08-19

המערערת/ המבקשת

באת-כוח - עו"ד אחוה ברמן (פרקליטות מחוז ירושלים (אזרחי)) המשיב

נ ג ד

משרד הפנים - רשות האוכלוסין וההגירה

בא-כוח - עו"ד מתן חודורוב המבקשת

בית המשפט המחוזי בירושלים בשבתו כבית-משפט לעניינים מנהליים

[22.08.2019]

לפני , השופטת תמר בר-אשר כבוד הרשמת

החלטה

 

החלטה בבקשות לפטור מתשלום אגרה (בסך 1,404 ₪) ולפטור מהפקדת עירבון (בסך 5,000 ₪) בקשר לערעור על פסק-דינו של בית הדין לעררים לפי חוק הכניסה לישראל (כב' הדיין שלומי ויזן) בערר (ירושלים) 5550/18, מיום 30.6.2019, שעל-פיו נדחה עררה של המבקשת בעניין בקשתה להסדרת מעמדה בישראל מכוח "נוהל מתן רישיון שהייה בישראל, בנים ונכסים לחסידי אומות העולם" (להלן - הנוהל).

לאחר עיון בבקשה, בתגובת המשיב ובתשובת המבקשת, הגעתי לכלל מסקנה כי לא עלה בידיה להראות כי יש מקום להיעתר לבקשותיה וזאת מהטעמים שיובאו להלן.

2. כידוע, הפטורים המבוקשים מותנים בכך שהמבקש הראה כי מצבו הכלכלי אינו מאפשר את תשלום האגרה ואת הפקדת העירבון בסכום שנקבע וכן בכך שהראה כי הערעור מגלה עילה (לעניין האגרה) וכי סיכויי הצלחת הערעור טובים (לעניין העירבון).

נקדים ונאמר, כי אכן יש ממש בטענת המשיב בתגובתו שלפיה, "יש להקפיד על התנאים למתן פטור מאגרה ופטור מעירבון, ולהעניק אותם רק למי שעמד בנטל להוכיח כי הוא זכאי לכך. זאת בין השאר, על מנת שלא לעודד הגשת הליכי סרק" (פסקה 37 בתגובת המשיב).

על כך יש להוסיף, שאף אין לקבל מצב שבו כל אימת שמוגש ערעור על פסק דין של בית הדין לעררים, מוגשות גם בקשות לפטור מתשלום אגרה ולפטור מהפקדת עירבון עד שנדמה כי התהפכו היוצרות והחריג הפך לכלל. הכלל הוא שהמגיש הליך לבית המשפט משלם אגרה ובמקרה של ערעור, נדרשת גם הפקדת עירבון להבטחת הוצאות המשיב ואילו הפטור מאלו הוא החריג, ולא להפך. אין די בקושי כלכלי או בתקוותיו של המערער כי הערעור שהגיש ישנה את תוצאת פסק דינו של בית הדין לעררים. אף אין הצדקה לשיטת "מצליח" זו, המטילה עומס רב על הפרקליטות המייצגת את המשיב, אשר נדרשת להגשת תגובות בכל אותן בקשות ואף אין הצדקה לעומס הרב שהדבר מטיל על בית המשפט. כפי שנקבע לא אחת, ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 119 ש"ח