חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > עד"י 1395/14 - התביעה הצבאית נ' עבדאללה אסעד עבד אללה עמירה,, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 119 ש"ח
עד"י 1395/14 - התביעה הצבאית נ' עבדאללה אסעד עבד אללה עמירה,

עד"י 1395/14

התביעה הצבאית

(באמצעות ב"כ סרן גלעד פרץ )

נ ג ד

עבדאללה אסעד עבד אללה עמירה,

(באמצעות ב"כ עו"ד נרי רמתי)

בית המשפט הצבאי לערעורים

[20.03.2014]

כב' השופט: סא"ל רונן עצמון

בפניערעור על פסק דינו של ביהמ"ש הצבאי יהודה ( רס"ן אתי אדר) כב' השופט

(הערעור נדחה)

תאריך הישיבה: 12 במרץ 2014, י' באדר ב' התשע"ד.

פסק דין

 

הרקע

ביום 11/3/14 פסקה כב' השופטת רס"ן אתי אדר מבית המשפט הצבאי יהודה כי יש לזכות את המשיב מחמת הספק מן האישומים נגדו. השופטת הנכבדה עיכבה את שחרור המשיב כדי לאפשר לתביעה להגיש ערעור על פסק הדין. ערעור כזה אכן הוגש ביום 12/3/14. כבר באותו יום שמעתי את טיעוני הצדדים, ובסיומם הוריתי על שחרורו של המשיב ממעצר עד למתן פסק הדין בערעור.

ההליך בערכאה הראשונה

כתב האישום ייחס למשיב עבירה של ירי לעבר אדם - על כך שבתחילת חודש מרץ 2013, בכפר בודרוס, ביחד עם אחר, ששמו ע"א רחמאן סרור, ירה 2 רימוני גז לעבר כוחות הביטחון, באמצעות רובה שהביא עמו מר סרור. עוד הואשם בהפרת הסדר הציבורי, על כך שבאותו מועד הביא צמיגים לכניסה לכפר נעלין ומסר אותם לידי ע"א רחמאן סרור, והאחרון הצית אותם ובכך הפר את הסדר הציבורי.

בבית המשפט קמא התנהל משפט הוכחות מלא, ובו נשמעו מספר עדי תביעה, הוגשו אמרותיהם של העדים המפלילים, והוגש קטע מיומן מבצעים של חמ"ל מודיעין אפרים. המשיב העיד להגנתו, ולאחר שמיעת סיכומי הצדדים מסרה השופטת את הכרעת דינה.

בהכרעת הדין כתבה השופטת הנכבדה כי נגד המשיב הייתה הפללה אחת בלבד, של עד התביעה ע"א רחמאן סרור. לעדות זו נדרש חיזוק ראייתי מוגבר, העולה כדי "סיוע". עדויותיהם של עדי התביעה, שהיו אמורים להפליל את המשיב, לא היו אמינות כלל, ולכן פנתה השופטת לבחון את מהימנותן של אמרותיהם המשטרתיות. היא מצאה באמרות אלה אי-התאמות ופערים בתיאור האירועים. רבים מפערים אלה נותרו בלתי מוסברים, וגם יומן המבצעים שהוצג במשפט לא תרם להסרת אי הבהירות בדבר מעורבותו של המשיב בעבירות. כיוון שהפללתו של המשיב דרשה חיזוק ראייתי משמעותי - בשל היותו של המפליל שותף לעבירה, ובשל העובדה שאמרתו הוגשה לפי סעיף 10א לפקודת הראיות - וכיוון שחיזוק כזה לא נמצא, זוכה המשיב מאשמה.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 119 ש"ח