חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ע"פ 800/85 - שמעון ברדה נ' מדינת ישראל
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 1,701,140 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ע"פ 800/85 - שמעון ברדה נ' מדינת ישראל, ~ הרשעה בנסיון לפגוע במסגדים שעל הר הבית וחומרת העונש

ע"פ 800/85

שמעון ברדה

נגד, ~

מדינת ישראל, ~ , ~

בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט לערעורים פליליים , ~

[4.11.86, 25.9.86]

הנשיא מ' שמגר
השופטת ש' נתניהו
השופט א' גולדברג

ערעור על פסק דין עו"ד א. בן שחר - בשם המערער
עו"ד נ. בן אור - בשם המשיבה

פ ס ק - ד י ן, ~

פ ס ק - ד י ן


השופט א. גולדברג


1. נסיון לפגוע במסגדים שעל הר הבית סוכל בחצות ליל 26.1.84, תודות לעירנותו של אחד משומרי הוואקף במקום, שהבריחה את זוממי הפיגוע, לאחר שהצליחו לחדור עד לשטח המסגדים. במנוסתם הותירו הנמלטים אחריהם ארבעה מטעני חבלה שהושמו בתרמילים וכן ציוד נוסף. אנשי המשטרה שהוזעקו למקום גילו בשטח בית הקברות המוסלמי הסמוך לשער האריות, סולם עץ שראשו מגיע לחומה, ולידו משתלשל חבל מהחומה מטה.

2.    אין חולק כי בנסיון פיגוע זה נטלו חלק שניים שהתגוררו בחורבה ליד מעיין מי נפתוח, שבמבואותיה של ירושלים, והם מחסיה (עוזי) העליון (אלון) (להלן: מחסיה) ויהודה לימאי (להלן: לימאי). שניים אלה הובאו לדין בתיק אחר על חלקם במעשה, אלא שנמצא כי מחסיה אינו נושא באחריות פלילית למעשים שעשה מחמת היותו חולה במחלת נפש, ולפיכך צווה בית המשפט לאשפזו, על-פי הוראת סעיף 6(ב) לחוק לטיפול בחולי נפש תשט"ו-1955, וכי לימאי אינו מסוגל לעמוד בדין מחמת היותו חולה במחלת נפש, ולפיכך אושפז בבית חולים, כהוראת סעיף 6(א) לחוק הנ"ל.

3. אלא שלא רק על חלקם במעשה ובהכנות לו הודו מחסיה ולימאי מיד בהגיע המשטרה אליהם, כשהם משחזרים בשטח את פרטי תנועותיהם באותו לילה אל תוך שטח הר הבית וממנו. גרסתם כי גם המערער ואחד אליהו סרור (להלן: סרור), שנמנו אף הם על חבורת המתבודדים במי נפתוח, נטלו חלק בתכנון ובביצוע, הביאה למעצרו של המערער, אחרי חיפושים ממושכים אחריו. סרור לא נעצר מאחר שהצליח להמלט לחו"ל סמוך לאחר הארוע.

4. המערער הכחיש בעת מעצרו כל מעורבות לנסיון הפיגוע, ובהכחשה זו דבק גם בעדותו בבית המשפט. אלא שהתנערותו מהמעשה לא עמדה לו ובית המשפט קמא הרשיעו בקשירת קשר לבצע פשע, עבירה לפי סעיף 1) ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח