חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ערעור/2/19 - התובע הצבאי הראשי - המערער נ' רב"ט י' א' - המשיב 1, ה ח ל ט ה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 119 ש"ח
ערעור/2/19 - התובע הצבאי הראשי - המערער נ' רב"ט י' א' - המשיב 1

ערעור/2/19

ערעור/1/19

התובע הצבאי הראשי - המערער

(ע"י ב"כ, רס"ן ליאור עייש)

נ ג ד

המשיב 1רב"ט י' א' -

(ע"י ב"כ, עו"ד יאיר דרייגור)

המשיב 2רב"ט א' ק' -

(ע"י ב"כ, רס"ן עומר קנובלר)

בבית הדין הצבאי לערעורים

[11.02.2019]

תא"ל אורלי מרקמן - המשנה לנשיא

ערעור על החלטה של בית הדין הצבאי המחוזי במחוז שיפוטי הדרום שניתנה בתיק דרום (מחוזי) 438/18 (סא"ל מאיר ויגיסר ) ביום 7.1.2019. הערעור נדחה. - שופט

ה ח ל ט ה

 

 

רקע והשתלשלות ההליכים

1. כנגד המשיבים, רב"ט י' א' (משיב 1) ורב"ט א' ק' (משיב 2), הוגש ביום 15.10.2018 כתב אישום, המייחס להם עבירה של שוד מזויין בצוותא, לפי סעיף 402(ב) וסעיף 29(ב) לחוק העונשין, התשל"ז-1977; ועבירה של שימוש בלתי חוקי בנשק בצוותא, לפי סעיף 85רישא לחוק השיפוט הצבאי, התשט"ו-1955 וסעיף 29(ב) לחוק העונשין.

2. המשיבים הם בני העדה הבדואית שהתנדבו לשירות צבאי, ומשרתים ביחידותיהם, חטמ"ר אילת וחטמ"ר יהודה, כגששים. על-פי הנטען, ביום 23.9.2018, במהלך חופשה, סיירו השניים בחורשה הסמוכה לגדר הביטחון, במרחק של כ-100 מטרים מ"מעבר מיתר". השניים לבשו מדים ומשיב 1 אף נשא נשק צבאי, טעון במחסנית. בשלב מסוים, הבחינו השניים בשני המתלוננים, תושבי יהודה ושומרון, אשר שהו בשטח מדינת ישראל, ללא היתר, והיו בדרכם חזרה לביתם. המשיבים קראו למתלוננים להתקרב אליהם ומשיב 1 כיוון את נשקו הטעון לעברם. לאחר שהתקרבו, דרשו המשיבים מן המתלוננים להרים את ידיהם באוויר ולעצום עיניים. בכל אותה עת, הוסיף משיב 1 לכוון את נשקו לעברם, ואף דרך אותו בשלב מסוים. משיב 1 הכה את אחד המתלוננים בידו הימנית, באמצעות הנשק, ודחף אותו לכיוון עץ עד שנתקל בו. המשיבים הודיעו למתלוננים כי הם מתכוונים לדווח למשטרת ישראל על כניסתם לשטחי מדינת ישראל ללא היתר, וכי הם צפויים לרצות עונש מאסר בגין מעשיהם. לאחר דברים אלה, התקשר משיב 1 לתחנת משטרת ישראל בערד, אך כעבור 36 שניות ניתק את השיחה. בד בבד, הוציא משיב 2 מבגדיהם ומתיקם של המתלוננים את חפציהם, וגנב מאחד 620 ש"ח במזומן ומן האחר 800 ש"ח במזומן. נטען עוד, כי לאורך כל האירוע, הגיבו המתלוננים בצעקות וביקשו מן המשיבים להתרחק.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 119 ש"ח