חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ע"מ 1389/14 - צוהייב נצר חאלד ג'ראר נ' התביעה הצבאית, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 119 ש"ח
ע"מ 1389/14 - צוהייב נצר חאלד ג'ראר נ' התביעה הצבאית

ע"מ 1389/14

צוהייב נצר חאלד ג'ראר

(באמצעות ב"כ עו"ד ג'מיל חטיב)

נ ג ד

התביעה הצבאית

(באמצעות ב"כ סרן אשר סילבר)

בית המשפט הצבאי לערעורים

[20.03.2014]

בפני : סא"ל רונן עצמון כב' השופט

בפניערר על החלטת ביהמ"ש הצבאי שומרון ( סא"ל אשר שור) כב' השופט

(הערר נדחה)

תאריך הישיבה: 19 במרץ 2014, י"ז באדר ב' התשע"ד.

החלטה

 

העורר הואשם בבית המשפט הצבאי שומרון בניסיון להכניס לאזור כספי אויב, בניסיון לקבל כספים מהתאחדות בלתי מותרת, ובמגע עם האויב. הבסיס לשלוש העבירות הללו הוא אחד: העורר יצר קשר עם עמאד אבו אל היג'א, פעיל חמאס באזור, וביקש ממנו סיוע בקבלת פיצוי כספי מן החמאס, על מותו של אבי העורר, שהיה פעיל בארגון טרור זה. עמאד נענה לבקשת העורר, וסיכם עמו כי יקבל את הכספים באמצעות דודו של העורר המתגורר בירדן. פרטיו של העורר אכן הועברו לחמאס. פעיל מן הארגון התקשר אל העורר והודיע לו כי סכום של 35,000 דולר עומד לזכותו. העורר מסר את פרטיו של דודו, וכעבור זמן קצר נמסר לו כי הכסף הועבר אל הדוד בירדן. הדוד נעצר על ידי הרשויות בירדן והכספים נתפסו על ידם.

בבית המשפט קמא הורה כב' השופט סא"ל אשר שור, על מעצרו של העורר עד תום ההליכים נגדו. בהחלטתו כתב השופט הנכבד כי באין מחלוקת בין הצדדים על קיומה של תשתית ראייתית, הוא התמקד בבחינת עילות המעצר וחלופת המעצר. הוא ציין, כי אמנם קיימת בפסיקה הבחנה בין קבלת כסף מארגון טרור לשימוש אישי לבין קבלת כסף לצורך העברתו לאחרים, אך המקרים, שבהם שימוש אישי בכסף אינו מצדיק מעצר - הם חריגים. עניינו של העורר אינו נמצא בגדר החריגים הללו, קיים גם חשש שיימלט מאימת הדין, ולכן אין מקום להשתמש בחלופת מעצר.

ההגנה הגישה ערר על ההחלטה.

בדיון בערר טען הסנגור המלומד, כי הקשר בין העורר לבין אגודת אל נור - המוכרזת כארגון אסור - נוצר במטרה לפצות את העורר ומשפחתו על מות אביו ועל הרס ביתו במהלך האינתיפאדה הראשונה. הכסף נועד לשקם את חיי המשפחה. קיימת פסיקה של בית המשפט הצבאי לערעורים, לפיה כשמתקבל פיצוי בסכום נמוך או חד פעמי, והוא נועד לשימוש אישי של מקבל הכסף - אין בכך כדי ליצור תלות בארגון הטרור, ואין במקבל הכסף מסוכנות גבוהה. עניינו של העורר שונה מעניינה של למא חדאידה (ע"מ 2279/13) ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 119 ש"ח