חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ע"א 7497/01 - זוהיר יחיא ואח' נ' חסן עתמנה ו-5 אח'
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ע"א 7497/01 - זוהיר יחיא ואח' נ' חסן עתמנה ו-5 אח', ~ דחיית ערעור על פסיקה בעניין תוצאות בחירות, באשר לא הוגשה בקשה לרשות ערעור

ע"א 7497/01

1. זוהיר יחיא
2. יעקב רסמי

נגד, ~

1. חסן עתמנה, ~ 2. נזיה מסארווה, ~ 3. איאד זחאלקה, ~ 4. הממונה על מחוז הצפון, ~ 5. משרד הפנים, ~ 6. ועדת הבחירות, ~ , ~

בבית המשפט העליון בירושלים , ~

[31.08.03]

לפני ע' שחם הרשם

בקשה לשינוי כותרת

ה ח ל ט ה, ~

ה ח ל ט ה


הרשם ע' שחם


בפני בקשה להורות על שינוי כותרת הערעור "לבקשת רשות ערעור". בשל עיכוב בקבלת תגובות מאת חלק מן המשיבים ניתנת החלטה זו רק עתה.

1. הרקע הדיוני להליך. הליך זה ראשיתו בבחירות שנערכו לראשות המועצה המקומית בכפר קרע ביום 24.11.98. בשנת 1998 הגיש המערער 1 ערעור על תוצאות הבחירות. בערעור נטען, בין היתר, כי המשיב 1 זכה בבחירות בשל שוחד בחירות. בית המשפט המחוזי דחה את הטענות, וקבע כי לא הוכח שוחד בחירות ברמת מספקת ואף לא הוגשה תלונה למשטרה. בית המשפט הוסיף, כי אם כתוצאה מהחקירה - במידה ותיערך - יתגלו ממצאים ומסקנות המשנות את פני התמונה, תתאפשר פניה נוספת לבית המשפט, בבוא העת, במסגרת המותווית בהלכת חרזאללה (רע"א 83/94 חרזאללה נ' פקיד הבחירות למועצה המקומית זמר, פ"ד מט(793 (3). על פסק הדין של בית משפט קמא הוגשה בקשת רשות לערער לבית משפט זה, שנדחתה אף היא (רע"א 616/99).

2. ביום 8.3.2000, לאחר סיום החקירה המשטרתית, הגישו המערערים הליך אזרחי לבית המשפט המחוזי בחיפה. בתובענה, עתרו המערערים כי בית המשפט יצהיר על המערער 1 כזוכה בבחירות לראשות המועצה, או לחילופין יורה על ביטול הבחירות לראשות המועצה ועל עריכתן מחדש. בית המשפט המחוזי דחה את התביעה, בקובעו כי מבחינה ראייתית לא הוכחו מעשי השוחד הנטענים. בעקבות כך הגישו המערערים ערעור לבית משפט זה. המשיבים גורסים כי למערערים לא עומדת זכות ערעור, כי אם אפשרות להגשת בקשת רשות לערער, בשאלה משפטית בלבד.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח