חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ע"א 2747/19 - פלוני נ' פלונית
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 1,701,140 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ע"א 2747/19 - פלוני נ' פלונית

ע"א 2747/19

פלוני

נ ג ד

פלונית

בבית המשפט העליון

[05.05.2019]

כבוד הנשיאה א' חיות

ערעור על החלטת בית המשפט לענייני משפחה בתל אביב-יפו מיום 6.4.2019 בתלה"מ62140-12-18 אשר ניתן על ידי א' שני כבוד השופט

בשם המערער - עו"ד מאיה רוטנברג

בשם המשיבה - עו"ד איריס שינפלד

 

פסק-דין

 

ערעור על החלטת בית המשפט לענייני משפחה בתל אביב-יפו (השופט א' שני) מיום 6.4.2019 בתלה"ם 62140-12-18 שדחה את בקשת המערער לפסול עצמו מלדון בעניינו.

1. בין הצדדים, בני זוג לשעבר, מתנהל הליך שענייננו שינוי סכום המזונות בו חב המערער עבור בנם הקטין (להלן: הקטין) בשל שינוי נסיבות. ביום 28.3.2019 התקיימה ישיבת קדם משפט, שבסופה קבע בית המשפט כי המערער יפקיד בתוך שבוע סכום של 25,000 ש"ח להבטחת הוצאות המשיבה, שאם לא כן התובענה תמחק. בהחלטתו התייחס בית המשפט לנימוקי התביעה השונים תוך שציין, בין היתר, כי: "הטעם הראשון הוא הרחבת זמני השהות אשר נקבעו בין האב לבין ילדו, אלא שטיעון זה אין בו יסוד ואין בו ממש [...]". עוד צוין בהחלטה כי "הטעם השני הוא נתינתה של הלכת בע"מ 919/15. אלא שכבר פסקו בתי המשפט לא אחת ולא שתיים [...] שהלכת בע"מ 919/15 כשלעצמה אינה טעם ואינה שינוי נסיבות להגשת תובענה". בית המשפט הוסיף כי בהגשת התביעה "מדובר בבזבוז זמנה של המערכת לכאורה לחלוטין ובוודאי שלא אאפשר לאב לעשות 'מסע דיג' בראיות שאין לו לעתיד".

2. על רקע זה ובסמוך לאחר מכן הגיש המערער בקשה לפסילת בית המשפט, שבה נטען, בין היתר, כי במהלך ישיבת קדם המשפט גילה המותב דעתו באשר לסיכויי התביעה. ביום 6.4.2019 דחה בית המשפט את הבקשה בהחלטה קצרה, שבה נכתב כך: "כלל הוא כי אגב קד"מ רשאי ביהמ"ש לשאול אף להביע דעתו באשר לסיכויי התובענה בשלב בו טרם נשמעו ראיות [...] אין בכך להצביע כי דעתי ננעלה. עיון בתקנות החדשות יגלה משנה תוקף לשיקול שבחסכון זמנו של הציבור בתובענה שסיכוייה קלושים לכאורה. החלטות שהן לדעת המבקש [המערער] שגויות מקומן בבר"ע [...]".

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח

אינדקס עו"ד בתקדין

עוז צמח משרד עורכי דין
אזרחי
הוצאה לפועל
מקרקעין
צפה בפרופיל
Bugsweep-שרותי בדיקות כנגד האזנה
חוקרים פרטיים
צפה בפרופיל