חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > מ"ת (מרכז) 52504-09-12 - מדינת ישראל נ' ארקאן בדיר ואח', החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
מ"ת (מרכז) 52504-09-12 - מדינת ישראל נ' ארקאן בדיר ואח'

מ"ת (מרכז) 52504-09-12

מדינת ישראל

נ ג ד

1. ארקאן בדיר (עציר)

2. עלא סרסור

3. חאמד פריג'אלבדווי

4. רושדי רבאעה

בית המשפט המחוזי מרכז

[31.10.2012]

כב' השופטת מיכל ברנט

המבקשת עו"ד ב"כ שלומי ויזן

המשיב 2 וב"כ עו"ד פרידמן

החלטה

 

בפני שאלת קיומה של עילת מעצר בעניינו של משיב 2 (להלן: "המשיב").

ביום 27.9.12 הגישה המבקשת כתב אישום כנגד המשיב ושלושה אחרים המייחס למשיב 1 עבירות של רצח, הפקרה לאחר פגיעה, ניסיון להסעת שב"ח ושיבוש הליכי משפט, למשיב מיוחסות עבירות של שיבוש הליכי משפט, הסעת שב"ח ומסירת ידיעה כוזבת ולמשיבים 3 ו-4 מיוחסות עבירות של שיבוש הליכי משפט וסיוע לאחר מעשה.

על-פי המתואר בכתב האישום, ביום 9.9.12 אסף משיב 1 שלושה שוהים בלתי חוקיים (להלן: "השב"חים") לרכב מסוג מזדה, הרשום על שמו של המשיב (להלן: "הרכב"). ליאור פרחי (להלן: "המנוח"), אשר שימש באותה עת כרכז הביטחון של הישוב שערי-תקווה, הבחין במתרחש, שלף את אקדחו ונעמד בנתיב נסיעתו של משיב 1 במטרה לעוצרו.

כתגובה למעשיו של המנוח, ובשל חששו של משיב 1 כי מדובר באיש ביטחון, האיץ משיב 1 את מהירות נסיעתו, פגע בחוזקה במנוח וגרם למותו (להלן: :הפגיעה"). לאחר הפגיעה נמלטו משיב 1 והשב"חים מהמקום. בהמשך, סייעו משיבים 3 ו-4 למשיב בניסיון הימלטותו.

במהלך בריחתו, יצר משיב 1 קשר עם המשיב, תיאר בפניו את הפגיעה במנוח וביקש ממנו להגיש תלונה במשטרה, לפיה נגנב הרכב. בסמוך לאחר מכן, התקשר משיב 2 למשטרה ודיווח כי הרכב נגנב. בהמשך, פגש המשיב את משיב 1, בתחנת הדלק בכפר קאסם, ומסר לו כי הוא בדרכו לתחנת המשטרה לצורך הגשת תלונה אודות גניבת הרכב.

בד בבד עם הגשת כתב האישום עתרה המבקשת למעצרו של משיב 1 עד לתום ההליכים ולהותרת התנאים המגבילים אשר הושתו על משיבים 2-4, במהלך מעצר הימים, על כנם (להלן: "התנאים המגבילים").

בדיון אשר נערך בפני ביום 21.10.12 הסכים ב"כ המשיב לקיומה של תשתית ראייתית לכאורית אך טען כנגד קיומה של עילת מעצר וכפועל יוצא מכך עתר לביטולם של התנאים המגבילים או לחלופין לצמצומם לכדי ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח