חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ה"פ (מרכז) 35084-04-15 - מרכז רפואי רענן בע"מ נ' מרכז ראשונים בע"מ ואח', החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 1,701,140 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ה"פ (מרכז) 35084-04-15 - מרכז רפואי רענן בע"מ נ' מרכז ראשונים בע"מ ואח'

ה"פ (מרכז) 35084-04-15

מרכז רפואי רענן (א.נ.) בע"מ

נ ג ד

מרכז ראשונים (1993) בע"מ

בית המשפט המחוזי מרכז-לוד

[01.10.2015]

השופט יעקב שפסר

החלטה

 

עניינה של החלטה זו בבקשת המשיבה למחיקת התובענה על הסף ולחלופין העברתה לפסי הליך משפטי רגיל, בפני בית המשפט המוסמך הוא בית משפט השלום בכפר סבא.

המדובר בתובענה שהוגשה על דרך המרצת פתיחה ובה התבקש להורות על אכיפת הסכם מכר נכס המיועד לשמש כמרכז רפואי, אשר נחתם ביום 21.1.15 מתוקף פסק דין מיום 11.12.14.

לטענת המבקשת - הרוכשת, קיבלה המשיבה זה מכבר את מלוא התמורה בגין הנכס (2.3 מליון ₪) ואולם לא מסרה את החזקה בו עד היום כמתחייב על פי תנאי ההסכם. המבקשת הודיעה בתובענתה, כי היא שומרת על זכותה להגיש תביעה כספית בגין הנזקים הנגרמים לה עקב הפרות ההסכם ותוצאותיו, ובכלל זה ירידת ערך, קנס בגין איחור במסירת חזקה הפסדי דמי שכירות ונזקים נוספים. באופן קונקרטי ובהתבסס על חוו"ד מומחה שצירפה טוענת המבקשת, כי נוכח ליקויים שנמצאו בנכס, שתמציתם היא בניה שלא על פי היתר הבניה ועל פי המפרט הטכני והתכניות (אי ההתאמות והליקויים מפורטים בסעיף 23 לתובענה), ובשל העובדה כי טרם נחתמו חוזים עם ספקי חשמל ומים בשל סירוב המשיבה להעביר את תכניות האינסטלציה והחשמל שבידה, וכן הפרת התחייבותה של המשיבה בע"פ למכירת חניה למבקשת, הרי שלא נמסרה לה החזקה ועל כן מתבקשת אכיפת ההסכם, היינו מסירת החזקה באופן התואם את דרישות הסכם המכר, והתאמת הנכס למפרט ולהיתר הבניה.

תמצית טיעוני המשיבה היא, כי המדובר למעשה בתביעה כספית רגילה לכל דבר ועניין, שעניינה טענות לקיומם של ליקויי בניה ואי התאמות במכר שרכשה המבקשת מהמשיבה. לטענתה, אין המדובר בהליך לאכיפתו ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח

אינדקס עו"ד בתקדין

כפיר חקירות
פלילי
חוקרים פרטיים
צפה בפרופיל
עוז צמח משרד עורכי דין
אזרחי
הוצאה לפועל
מקרקעין
צפה בפרופיל