חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > בש"פ 719/03 - חיים בן ישי נ' מדינת ישראל
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 1,701,140 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 119 ש"ח
בש"פ 719/03 - חיים בן ישי נ' מדינת ישראל, ~

בש"פ 719/03

חיים בן ישי

נגד, ~

מדינת ישראל, ~ , ~

בבית המשפט העליון , ~

[31.1.2003, 26.1.03]

לפני א' א' לוי השופט

ערר על החלטתו של בית המשפט עו"ד ניר רוטנברג - בשם המבקש
עו"ד סנאית פישר - אהרוני - בשם המשיבה

ה ח ל ט ה, ~

ה ח ל ט ה


השופט א' א' לוי

1. בכתב אישום שהוגש נגד העורר ואחר, אברהם גליקארוב, נטען, כי בחודש אפריל 1997 קשרו השניים ביחד עם אדם שלישי, יחיא טורק (להלן-יחיא), לגרום למותו של אשר אילוז. ביום 26.4.99 הכין יחיא מטען חבלה, אותו מסר לעורר ולגליקארוב, ואלה הצמידו אותו למכוניתו של אילוז שחנתה בחניון הבית המשותף בו הוא מתגורר. בשעות הבוקר של יום 27.4.99, נכנסו אילוז ובנו אביב בן ה-3 למכונית, ומשזו החלה בנסיעה ארע פיצוץ, שכתוצאה ממנו נגרם מותו של אביב ז"ל ולפציעתו של אביו. בגין עובדות אלו יוחסו לעורר עבירות רצח, ניסיון לרצח והיזק בחומר נפץ, עבירות לפי סעיפים 300(א)(1)305,(2) ו-454 לחוק העונשין, התשל"ז-1977.

המשיבה, שעתרה בבית משפט קמא למעצרם של העורר ושותפו עד תום ההליכים, טענה כי יש בידיה ראיות להוכחתו של כתב-האישום, ואלו מתבססות על הודאתו של יחיא טורק ועדים אחרים, שגם הם קשרו את העורר ושותפו לפרשת הרצח.

השקפה זו של המשיבה אומצה על ידי בית המשפט המחוזי (כבוד השופט צ' גורפינקל), אשר הוסיף וקבע כי מתקיימת בעניינו של העורר עילת מעצר, ובכל אלה עוסק הערר שבפני.

2. בא-כוחו המלומד של העורר, עו"ד נ' רוטנברג, הסבור כי בית משפט קמא טעה בהחלטתו לעצור את שולחו, הניח בפני חוברת עבת-כרס של טיעונים במתכונת של סיכומים בתיק גופו, ובה ניתח בפרוטרוט את עדויותיהם של עדי המשיבה, מתוך כוונה להראות כי עדים אלה אינם ראויים לאמון. לטענתו, מדובר באנשים בעלי עבר פלילי ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 119 ש"ח