חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > בש"פ 5479/19 - פלוני נ' מדינת ישראל
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 1,701,140 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
בש"פ 5479/19 - פלוני נ' מדינת ישראל

בש"פ 5479/19

פלוני

נ ג ד

מדינת ישראל

בבית המשפט העליון

[26.08.2019]

כבוד השופט נ' הנדל

בשם העורר - עו"ד איחסאןווהבי

בשם המשיבה - עו"ד עודד ציון

 

החלטה

 

1. מונח בפניי ערר על החלטת בית המשפט המחוזי (מ"ת 18850-02-19, כב' השופט א' אינפלד) לפיה נדחתה בקשת העורר לעיון מחדש בהחלטה להורות על מעצרו עד לסיום ההליכים המשפטיים נגדו. הסניגור ממוקד בטיעוניו ומפנה להחלטה לגבינאשם נוסף בכתב האישום ששוחרר ממעצר מאחורי סורג ובריח, ותחת זאת הוחלט להשימו במעצר באיזוק אלקטרוני. זאת, על פי החלטת בית משפט זה (בש"פ 4313/19, כב' השופטת ד' ברק-ארז). לגישת הסניגור שחרור הנאשם האחר ממאסר מאחורי סורג ובריח מחייב תוצאה דומה לגבימרשו.

2. כשם שאין להפלות בין שווים אין לגזור דין אחד בין שונים. בענייננו, המפתח להחלטה מצוי בדלת אמות ההחלטה בעניין הנאשם האחר. בהחלטתה הדגישה כבוד השופטת ברק-ארזשלושה נתונים. הראשון, חלקו הנגרר של הנאשם האחר באירועים. שנית, היות הנאשם האחר אדם צעיר, נורמטיבי ונטול עבר פלילי שמלמד שהאירוע הוא ככל הנראה תוצאה של חיבור לגורמים שאותם הכיר לאחרונה ואשר השפיעו עליו לרעה. שלישית, ההתרשמות החיובית של בית המשפט מהמפקחים שהוצעו. בהחלטתו, בית המשפט המחוזי הבדיל בין המקרים בכך שהעורר היה מעורב באופן עמוק ביותר בביצוע העבירה והיה בלב תהליך עבירת הסחיטה באיומים כלפי המתלונן. זאת, בניגוד לנאשם האחר כפי שהובהר. עוד ציין בית המשפט המחוזי כי על אף התרשמותו החיובית מהוריי העורר, לנוכח ההערכה כי קיימתאי בהירות בתחום ההתמכרויות ביחס לעורר וסירובו לקבל טיפול, לא ניתנה המלצה לשחררו לחלופה שהוצעה.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח

אינדקס עו"ד בתקדין

Bugsweep-שרותי בדיקות כנגד האזנה
חוקרים פרטיים
צפה בפרופיל
ד"ר שגית משגב מומחית בפסיכיאטריה
מומחים רפואיים
צפה בפרופיל